31.07.2022 r. – XVIII Niedziela Zwykła

1. Jutro rozpoczniemy miesiąc sierpień. Zachęcamy do podejmowania dobrowolnej abstynencji od alkoholu w int. trzeźwości naszego narodu. Msze św. w niedziele o g. 7.30, 10.00 i 16.00. W dni powszednie msze św. codziennie o g. 18.00. W tym tygodniu będzie dodatkowo msza św. rano jutro, w piątek i w sobotę. W środy Nowenna do MBNP, a w piątki Koronka do Bożego Miłosierdzia po mszy św. wieczornej.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek możliwość zyskania odpustu zupełnego, tzw. Porcjunkuli; w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów; w sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień Patrona.
  3. Jutro po mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych, aby omówić szczególy przyjęcia pielgrzymów 17 sierpnia w naszej parafii. We wtorek rozpoczynamy wieczory ewangelizacyjne, które będą trwały do 16 sierpnia, czyli przez 15 dni. Codziennie o 17.30 będzie modlitwa przed N. Sakr. – tzw. „namiot spotkania”, a po mszy św. spotkanie w klubie Oaza. Przewidywane zakończenie o godz. 19.30. Zapraszany do udziału.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek od 17.30 wystawienie N. Sakr. w monstrancji i modlitwa za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek msza św. wynagradzająca i modlitwa za misje święte, oraz składka na cele misyjne. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godz. przed mszą św. wieczorną, a w piątek od godz. 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. O 15.00 Godzina Miłosierdzia w kaplicy. O 17.00 wystawienie PJ w monstrancji w kościele i czas na osobistą modlitwę. W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W sobotę o 17.30 różaniec a następnie msza św.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na sprzątanie kościoła oraz na cele inwestycyjne. 13 sierpnia wieczorem planujemy mszę św. obok kaplicy przy ul. Niedomickiej. Msza św. będzie o godz. 18.00, w związku z tym tego dnia nie będzie mszy św. wieczornej w kościele.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych treści. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia całego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE –  1-7.08.2022 r.

7.00 – + Helena Zachara – od brata Henryka z rodziną

18.00 – 1. Dz.-błagalna w int. Marii i Mieczysława z ok. 65 r. ślubu

1. + Leszek Cygan oraz rodzice Tadeusz i Krystyna

Poza par. 1. + Regina Pabian – od Agnieszki i Wojciecha Skop z rodz. (x Karol)