24.07.2022 r. – XVII Niedziela Zwykła

1. Niedługo rozpocznie się miesiąc sierpień; pierwszego sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Módlmy się za powstańców i za cały nasz naród, aby zawsze dobrze się w nim działo. W sierpniu zachęcamy do podejmowania abstynencji w int. trzeźwości naszego narodu i do modlitwy w tej intencji.
    2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro święto św. Jakuba Apostoła, a zarazem wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących. We wtorek św. Joachima i Anny – rodziców NMP; w piątek św. Marty. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na imieninową Eucharystię.
    3. Dzisiaj po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji można do puszki złożyć ofiarę na pojazdy dla misjonarzy, w ramach akcji 1 grosz za jeden km bezpiecznej jazdy.
    4. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła oraz na cele inwestycyjne. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w różne prace na rzecz naszego kościoła i parafii. Od 2 do 16 sierpnia w naszym kościele będą wieczory ewangelizacyjne. Każdego dnia rozpoczęcie o godz. 17.30, a zakończenie ok. 19.30. Program tematycznie będzie nawiązywał do treści Oazy Nowego Życia I stopnia.
    5. Przypominamy o możliwości udziału w Pieszej Pielgrzymce tarnowskiej. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej w Dąbrowie Tarnowskiej.
    6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego prowadzenia w całym tygodniu.

INTENCJE MSZALNE –  25-31.07.2022 r.

7.00 – + Genowefa Sak – 30 dz. po śm. – od rodziny

18.00 – 1. + Jakub, Józefa, s. Stanisław, c. Władysława, zm. z rodz. – z ok. im. Jakuba

1. + Krystyna Madejska – od brata Stanisława z żoną

Poza par. 1. + Regina Pabian – od kol. i kolegów z wydz. Formaliny i Wodnego (x Karol)

1. + Robert Bogacz – od kolegów i koleżanek z DPD (x Kat)
  2. Helena Stec – (23 greg.)

18.00 – 1. + Anna, Józef Warzała, zm. z rodziny, Anna Bator – z ok. im. Anny

1. + Józef i Marianna Kozik

1. + Robert Bogacz – od kolegów i koleżanek z DPD (x Kat)
  2. + Helena Stec (24 greg.)

18.00 – 1. + Cecylia Ptaśnik oraz zm. z rodz. – od chrześnicy Stanisławy Lechowicz z rodz.

1. + Eleonora Dolasińska, Jan Masłowski

1. + Robert Bogacz – od kolegów i koleżanek z DPD (x Kat)
  2. + Helena Stec (25 greg.)

18.00 – 1. + Stanisław Pochroń – od Jadwigi i Zbigniewa Stawarz

1. + Piotr Rodak – od przyjaciół

Poza par. 1. + Henryk Kiełbasa – od prac. firmy Lenze (x Karol)

1. + Robert Bogacz – od kolegów i koleżanek z DPD (x Kat)
  2. + Helena Stec (26 greg.)

7.00 – + Krystyna Madejska – od Renaty Radziszewskiej

18.00 – 1. + Ilona Kołpa – od rodz. Żołędziów i Bańborów

1. + Regina Pabian – od Jarosława Zych z rodziną

Poza par. 1. + Henryk Kiełbasa – od rodziny Kawów z Wojnicza (x Karol)

1. + Robert Bogacz – od kolegów i koleżanek z DPD (x Kat)
  2. + Helena Stec (27 greg.)

SOBOTA– 30.07

7.00 – + Stanisława i Wojciech Wasilewscy, synowie Jan i Stanisław, Józef Madejski

14.00 – chrzest: Nina Moskal

18.00 – W int. Justyny i Filipa w 5 r. śl. oraz ich dzieci: Antosia i Matyldy – od mamy

1. + Stanisław Poręba – od Anny Zych

Poza par. 1. + Franciszek Zachara – od uczestników pogrzebu (x Karol)

1. + Robert Bogacz – od kolegów i koleżanek z DPD (x Kat)
  2. + Helena Stec (28 greg.)

NIEDZIELA  – 31 .07

7.30 – + Janusz Bonior – 5 r. śm. – od żony, dzieci i wnuków

10.00 – W int. Piotra i Moniki w 10 r. ślubu – o bł. Boże dla całej rodziny

16.00 – 1. + Ilona Kołpa – od ciotki Agaty z rodziną

1. W int. rodziny Kołpa z pr. o bł. Boże i opiekę MBNP na dalsze lata

Poza par. 1. + Franciszek Zachara – od uczestników pogrzebu (x Karol)

1. + Robert Bogacz – od kolegów i koleżanek z DPD (x Kat) 3. + H. Stec (29 gr.)