Zespół Parafialny

Rola scholi w niedomickiej wspólnocie

Ważną rolę w liturgii spełnia śpiew i zespoły, które ten śpiew animują. Posługę śpiewu podczas liturgii i nie tylko podejmuje w naszej parafii schola, którą prowadzi ks. Sławomir. Systematyczne próby sprawiają, że wzrasta poziom profesjonalizmu w tym zespole śpiewaczym. W scholi śpiewa 18 osób w różnym wieku.

Schola i zespół parafialny mają na celu modlitwę poprzez śpiew. Dlatego serdecznie zapraszamy dziewczęta i chłopców którzy pragną poprze śpiew upiększać liturgię mszy świętej, różnych uroczystości parafialnych i nie tylko.

Dla kogo przeznaczona jest schola?

Do scholi przyjmujemy chętnych – dzieci i młodzież, którzy pragną śpiewać i posiadają minimum muzykalności. Dolna granica wieku to 8 lat. Dlatego dzieci i młodzież, które mają słuch muzyczny, zapraszamy do włączenia się w tę rozśpiewaną wspólnotę.

Próby scholi odbywają się regularnie w dniach podanych w ogłoszeniach parafialnych.

Schola, to okazja do uczestniczenia w wielu ciekawych wydarzeniach

W swoim dorobku schola ma liczne występy w różnych parafiach diecezji, przede wszystkim jasełka, kolędowanie oraz prowadzenie nabożeństw pokutnych. Śpiew w scholi, to okazja do przeżywania wielu wspaniałych chwil we wspólnocie.