27.08.2023 r. – XXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj porządek mszy św., jeszcze wakacyjny, czyli o 7.30, 10.00 i 16.00. O 14.00 msza św. ślubna Barbary Ciukaj i Krzysztofa Czosnyki. Od przyszłej niedzieli wracamy do mszy św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00. Na godz. 11.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. W dni powszednie msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie i o tych, którzy polegli w jej obronie. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie miało miejsce dopiero w poniedziałek, 4 września, na mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy na Eucharystię dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Augustyna, we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek bł. Bronisławy; w sobotę św. Grzegorza Pap.; Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu św. Patrona. 7 września w Odporyszowie rozpoczyna się tygodniowy odpust z racji Uroczystości Narodzenia NMP. Szczegóły programu na afiszu.
3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszą św. a w piątek od godz. 17.00. W piątek w kaplicy Bożego Miłosierdzia o 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy, zwłaszcza w int. naszej Ojczyzny. W I piątek odwiedziny chorych od 8.30, a składka na tacę będzie przeznaczona na cele misyjne. W sobotę o 17.30 różaniec, a następnie msza św. i modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie.
4. Ks. Biskup skierował do naszej parafii nowego ks. wikariusza, którym jest ks. Wojciech Podwika, dotychczasowy wikariusz parafii Zdziarzec. Jutro rozpocznie swoją posługę w naszej parafii. Witamy serdecznie ks. Wojciecha i życzymy Bożego prowadzenia w posłudze duszpasterskiej.
5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają inwestycje parafialne i troszczą się o czystość naszego kościoła. Po mszy św. popołudniowej zapraszamy dzisiaj na spotkanie przy grillu.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; Gość Niedzielny i czasopisma dla dzieci. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego całego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 28.08-3.09.2023 r.

7.00 – 1. + Jan Bogacz – od Iwony i Krzysztofa Panek z Ilkowic
2. + Maria Rzeszutek – od rodziny Wierzbickich i Rzeszutków z Ilkowic
18.00 – 1. + Maria, Józef Bogacz, Danuta, Romana i Józef Murczek, z ok. r. śm. Marii
2. Dziękczynna za otrzymane łaski, zprośbą o zdrowie dla Mariusza