20.08.2023 r. – XX Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne. We czwartek uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej wyszli na szlak pielgrzymi, nawiedzając naszą parafię. W piątek wejdą na Jasną Górę – łączmy się z nimi w modlitwie, indywidualnie i wspólnotowo uczestnicząc w Eucharystii. W piątek o godz. 6.00 wyjazd na powitanie pielgrzymów w Częstochowie.
  2. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie mszy św. w ubiegłą niedzielę przy kaplicy Wniebowzięcia NMP. Dziękuję p. Sołtys Niedomic i pracownikom Sołectwa oraz tym którzy użyczyli swojego terenu na celebrę mszy św. i parkingi. Dziękuję strażakom i przedstawicielom Rady Parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej Eucharystii. Dziękuję p. Kościelnemu i służbie liturgicznej. Dziękuję p. Marii Czeczot, Barbarze Sawczyk i Tadeuszowi Patriakowi za organizację całego przedsięwzięcia. Dziękuję ks. Łukaszowi za obecność i duchowe ubogacenie całej uroczystości..
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie gościny dla pielgrzymów, przechodzących we czwartek przez Niedomice. Dziękuję firmie Les-Drób za przekazane dary; Piekarni Malinka za drożdżówki oraz parafianom za gorące potrawy i różne wypieki drożdżowe. Dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej za użyczenie naczyń. Dziękuję wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli organizację gościny. Dziękuję tym, którzy posługiwali gościom-pielgrzymom, zarówno na plebani jak i przy kościele. Pielgrzymi stwierdzili, że przyjęliśmy ich po królewsku.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Piusa X, pap., we wtorek NMP Królowej; we czwartek święto św. Bartłomieja, Ap.; w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Wszystkim obchodzącym imieniny w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień Patrona. We wtorek po mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Rity.
  5. 4 września rozpoczynamy wieczory ewangelizacyjne, które będą trwały do 19 września, czyli przez 15 dni. Codziennie o 17.30 będzie modlitwa przed N. Sakr. – tzw. „namiot spotkania”, a po mszy św. spotkanie w klubie Oaza. Przewidywane zakończenie o godz. 19.30. Zapraszany do udziału. W tym tygodniu msze św. w dni powszednie rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.
  6.    Zapraszany na rekolekcje oazowe dla dorosłych w ośrodku oazowym w  Czchowie od 29 sierpnia do 3 września. Temat rekolekcji – „Kościół żywy”. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w całym tygodniu.

INTENCJE MSZALNE – 21-27.08.2023 r.

7.00 – + Jan Bogacz – od Wacława Sanka z rodziną

18.00 – + Franciszek Sikora, 24 r. śm. i zm. z rodziny – od syna z rodziną

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Beaty i Grzegorza Tryt z rodziną (x Karol)

1. + Maria Rzeszutek – od koleżanki Teresy i Stanisława Szostak (x Pr)

7.00 – + Jan Bogacz – od Związku Emerytów Żabno

18.00 –+ Janina i August Gubernat

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Grażyny i Leszka Biedak z rodziną (x Karol)

1. + Maria Rzeszutek – od Katarzyny i Rafała Prażuch z dziećmi (x Pr)

7.00 – + Aleksander Zyguła – od Marcina i Joanny Bogacz

18.00 – 1. + Stanisław Tekiela, jego rodzice: Piotr i Honorata, 25 r. śm. Stanisława

1. W int. Sławomira i Anety w 10 r. ślubu

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Dominiki i Wojciecha Marcinkowskich (x Karol)

1. + Maria Rzeszutek – od Grażyny i Wiesława Kiełbasa (x Pr)

7.00 – + Teodozja Bogacz – od rodziny Wojnickich

18.00 –  1. + Jan, Zuzanna Widła, Maria, Eugeniusz, Józef Jaje  –  w r. śm. Jana

1. + Janina Lawińska – 7 dz. po śm. – od synów Jana i Waldemara z rodzinami

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od rodziny Walów i Pitasiów (x Karol)

1.      + Maria Rzeszutek – od Rafała i Małgorzaty Sitko z rodziną (x Pr)

7.00– + Eugeniusz Stec – z ok. 13 r. śm.

18.00 – + Maria, Stanisław i Stefan Liro – od rodziny

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Iwony i Tomasza Pasierbek (x Karol)

1. + Maria Rzeszutek – od Małgorzaty i Wojciecha Witek (xProb)

7.00 – + Danuta Sawczyńska – od rodziny Długoszów

18.00 – 1. + Józef, Wanda Ptaśnik, w 2 r. śm. Józefa

1. + Józef i Krystyna Krężołek

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Filipa i Oli (x Karol)

1. + Teodozja Bogacz – od Anny Ptaśnik z rodziną

7.30 –  1. + Teodozja Bogacz – od rodziny Granicznych

1. + Władysław Cierniak – od Józefa Tyrchy z rodziną

10.00 – W int. Anety i Tomasza w 10 r. śl. msza dz.-bł.

16.00 – 1. + Janina, Wiesław i Józef  Golonka – z int. rodziny

1. W int. rodzin które tworzą krąg Domowego Kościoła

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od rodziny Wiśniewskich z Żabna (x Karol)