13.08.2023 r. – XIX Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie. W dni powszednie msze św. w tym tygodniu rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Msze św. dzisiaj o 7.30, 10.00 i o 17.00. obok kaplicy MB Wniebowziętej przy ul. Niedomickiej. Przed mszą św. o 16.00 różaniec Fatimski i poświęcenie tablicy pamiątkowej umieszczonej w tejże kaplicy. Dziękuję tym, którzy pracowali przy odnowieniu wnętrza kaplicy, a byli to Maria Czeczot, Krzysztof Zachora, Danuta i Tadeusz Patriak. Dziękuję p. Patriakowi za pokrycie kosztów malowania, a ks. Łukaszowi Bochenek za sponsorowanie wykonania tablicy. Można się jeszcze dołączyć do listy sponsorów dzisiaj podczas mszy św. o 17.00. Nie będzie mszy św. w kościele o 16.00.
  2. We czwartek wyruszy z Tarnowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ok. godz. 14.00 pielgrzymi będą przechodzić przez Niedomice, zatrzymując się na krótki postój przy naszym kościele. Dziękuję wszystkim, którzy pomyśleli już o ugoszczeniu pielgrzymów. Jutro po mszy wieczornej spotkanie wszystkich, którzy przygotowują konkretne potrawy dla pielgrzymów.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męcz; we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. o 7.30, 10.00 i 16.00; we czwartek wspomnienie św. Jacka, kapłana. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień św. Patrona.
  4. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się w różny sposób o nasz kościół. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła.
  5. Można się jeszcze zgłosić w zakrystii na wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt wyjazdu 60 zł. Burmistrz Żabna zaprasza na Piknik Wojskowy 15 sierpnia od 12.00 do 18.00 a także na Dożynki 19 sierpnia. Rozpoczną się one o 15.00 mszą św. Obydwa wydarzenia będą przed stadionem Klubu Bruk-Bet Termalica w Niecieczy.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i radości na każdy dzień nowego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 14-20.08.2023 r.

7.00 – + Danuta Sawczyńska – od Jadwigi i Marty

18.00 – 1. + Maria Rzeszutek – od rodziny Rodaków

1. + Dorota Świątek – od Moniki i Piotra Szwiec

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Wojciecha Grabca z rodzicami (x Karol)

1. + Janusz Czarnecki – od mieszkańców bl. 17

WNIEBOWZIĘCIE NMP- 15.08

7.30 – 1. W int. Róży Kazimierza Bogacza – o zdr., bł. Boże i opiekę MB oraz za zm. z róży

1. + Anna Śliwa – 41 r. śm.

10.00 – + Maria i Franciszek Bogacz, c. Henryka – w 24 r. śm., oraz zm. z rodziny

16.00 – + Edward, Wanda Papaja, s. Adam, zm. z ich rodzin, Janina Grzesik – od syna Karola

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Magdy i Grzegorza Grabiec (x Karol)

1. + Janusz Czarnecki – od wnuczki Iwony z rodziną