6.08.2023 r. – XVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego. Pozwólmy Jezusowi, by nas przemieniał według Bożej woli. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz organizacji przyjęcia pielgrzymów, którzy zawitają do nas 17 sierpnia. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Dominika, kapł.; we środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; we czwartek św. Wawrzyńca, męcz.; w piątek św. Klary dziewicy; w przyszłą dzień fatimski. Msza św. popołudniowa będzie sprawowana o godz. 17.00 obok kaplicy przy ul. Niedomickiej. Przed mszą św. o 16.00 różaniec fatimski, a następnie poświęcenie tablicy pamiątkowej, z okazji 160 rocznicy powstania styczniowego, oraz wzniesienia kaplicy pw. Wniebowzięcia NMP, a także 45 rocznicy powstania parafii w Niedomicach. Tego dnia nie będzie mszy św. o godz. 16.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
  3. W związku z mszą św. przy kaplicy, zmiana tajemnic różańcowych będzie też przesunięta na 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła. Przypominamy, że zapisy na pielgrzymkę tylko u przewodników grup. Można się jeszcze zapisać na wyjazd do Częstochowy w dniu 25 sierpnia na powitanie pielgrzymów. Spotkanie przed-pielgrzymkowe grupy 9 i 10 w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się 11 sierpnia o 19.00 w Domu Parafialnym – aula.
  5. Ks. Biskup mianował ks. Sławomira proboszczem w Sobolowie. W tym tygodniu ks. Sławomir obejmuje swoją parafię. Dziękujemy za 8 lat pracy w naszej parafii i życzymy wszelkiej pomyślności na nowym odcinku posługi kapłańskiej. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji we czwartek o godz. 18.00.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 7-13.08.2023 r.

7.00 – + Adam Wenc – od żony i dzieci

18.00 – + Izabela, Roman, Andrzej Fudyma, Piotr Rodak, w r. śm. Izabeli, oraz im. Romana

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Basi z Korbielowa (x Karol)

1. + Władysław Cierniak – od sąsiadów syna Mirosława z ul. Zacisze – Kieciów, Kondalów i Ignaców 3. + Dorota Świątek – od rodz. Harańczyk z Kukowa (xP)
  2. + Maria Rzeszutek – od Beaty i Kazimierza Libera

7.00 – + Danuta Krężołek – 6 r.śm.

18.00 –+ Leokadia Sikora, 30 dz. po śm. – od męża i córki

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od kolegów i koleżanek z klasy Szk. Podst. w N-cach (x K)

1. + Władysław Cierniak – od Ludmiły Stępniowskiej z rodziną
  2. + Dorota Świątek – od kuzynki Agaty z mężem (xP)