03.09.2023 r. – XXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj niedziela adoracyjna – będziemy powierzać Bogu rożne intencje, a zwłaszcza nowy rok szkolny i katechetyczny, który rozpoczniemy jutro o godz. 9.00 mszą św.
  2. Ks. Biskup skierował ks. Józefa do pomocy duszpasterskiej w parafii Grybów. Dziękujemy Ks. Józefowi za 5 lat pracy w naszej parafii i życzymy mocy Bożej w dalszym posługiwaniu, zwłaszcza w charakterze penitencjarza. W naszej parafii zaś zamieszka ks. Jack Kwiek, misjonarz z Afryki.
  3. W Odporyszowie we czwartek rozpoczyna się tygodniowy odpust. Kustosz sanktuarium zaprasza do indywidualnego pielgrzymowania. W piątek Uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki naszej diecezji. Po mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po pierwszej mszy św. i po sumie dla róż rodziców. Bóg zapłać za wszelkie znaki odpowiedzialności za nasz kościół. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i prosimy o dalsze.
  5. Od jutra zapraszamy na wieczory oazowe – ewangelizacyjne, których myślą przewodnią będzie tajemnica wolności człowieka i jego wyzwolenia. Przez piętnaście dni będziemy wchodzić w te tajemnice zarówno na modlitwie, jak i przez refleksję nad słowem Bożym. Pół godziny przed mszą św. wieczorną namiot spotkania przed N. Sakr. w monstrancji. Po mszy św. czas na dzielenie się życiem i słowem Bożym, zasadniczo w Klubie oazowym. Zapraszamy do przeżycia tych ważnych dla każdego człowieka treści.
  6. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, zwłaszcza Mariom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Będzie wtedy akurat spotkanie oazowe na tle czwartej tajemnicy radosnej Ofiarowania Pana Jezusa.
  7. Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie:
    – do 9 września na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.
    – do 18 września na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.
    Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.
    Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 4-10.09.2023 r.
7.00 – + Maria Rzeszutek – od Moniki i Piotra Piękoś
9.00 – + Danuta Sawczyńska – od nauczycieli Szk. Podst. w Niedomicach
18.00 – 1. + Stanisław Kołpa – od Władysława Wiatr z rodziną ; 2. + Helena Stec – 2 r. śm.
Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Karoliny i Marka Bryl (x Karol)
2. + Janina Lawińska – od rodziny Podziemskich (x Fil)WTOREK – 5.09
7.00 – 1. + Jan Bogacz – od prac. Działu karm i chemii firmy Certech
2. + Maria Rzeszutek – od Roberta Bonior
18.00 –1. + Remigiusz Papliński – od Renaty Wrona z mężem
2. + Stanisława Kawecka – od mieszkańców bl. 13.
Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Dyr. i prac. Przychodni Maro-Med. w T-wie (x Karol)
2. + Janina Lawińska – od bratanka Piotra z rodz. (x Fil)ŚRODA – 6.09
7.00 – 1. + Jan Bogacz – od Józefa Żołędzia z rodziną
2. + Maria Rzeszutek – od koleżanek ze szkoły
18.00 – 1. + Remigiusz Papliński – od Leokadii i Jerzego Bigos z Chicago
2. + Cecylia Czeczot i Regina Pabian – 1 r. śm. Cecylii.
Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Martyny i Bartosza Niewola z córką (x Karol)
2. + Janina Lawińska – od Wiesławy i Edwarda Rudzińskich (x Fil)CZWARTEK – 7.09
7.00 – 1. + Maria Rzeszutek – od kuzynki Doroty
2. + Jan Bogacz – od syna Kazimierza z żoną
18.00 – 1. + Janina Troczyńska – od członkiń Róży Ireny Pochroń
2. + Janina i August Gubernat
Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Małgorzaty Gniadek z rodziną (x Karol)
2. + Janina Lawińska – od Eweliny i Wojcieccha Rudzińskich (x Fil)

7.00 – 1. + Maria Rzeszutek – od Aleksandry Wenc
2. W int. Marii – z ok. urodzin i im.
18.00 – 1. + Jan, Maria, Adam Czeczot, Antoni Worwa, Jan, Anna Śliwa, zm. z rodz.
2. + Jan Bogacz -od rodz. Dołęgów
Poza par. 1. + Karolina Nowak – od Magdaleny Opioła z rodzina (x Karol)
2. + Janina Lawińska – od Janiny Rudzińskiej z rodziną (x Fil)

7.00 – 1. + Maria Rzeszutek – od Marii Woźny ; 2. W int. rodziny