10.09.2023 r. – XXIII Niedziela Zwykła

1. W Odporyszowie trwa tygodniowy odpust. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. dzieci i młodzieży. W kościele będą spotkania poszczególnych klas na mszy św. o godz. 18.00. Jutro zapraszamy klasy I i II; we wtorek klasy IV i V; we środę klasy VI i VII; we czwartek klasę III; w piątek klasę VIII.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma a zarazem Dzień Fatimski – zapraszamy na różaniec o godz. 17.30. Po mszy św. procesja Maryjna wokół kościoła; we czwartek święto Podwyższenia Krzyża Św. Z tej racji o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po mszy św. wieczornej wyjdziemy pod krzyż misyjny na apel wieczorny.
3. W piątek wspomnienie NMP Bolesnej – rozpoczęcie tygodniowego Odpustu Maryjnego w Limanowej; w sobotę wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa, męcz.; w przyszłą niedzielę święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz ludzi młodych. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień św. Patrona
4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Składka na tacę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne. Ostatnia składka inwestycyjna wyniosła 4890 zł.
5. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła i na potrzeby inwestycyjne.
6. Trwają spotkania oazowe w kościele w temacie wolności i wyzwolenia. O 17.30 namiot spotkania przed N. Sakr. wystawionym w monstrancji, a następnie msza św. i po niej celebracja słowa Bożego. W sobotę przypada tajemnica Zesłania Ducha Świętego, a więc dzień wspólnoty. Dodatkowa Msza św. będzie o 15.00, a po niej spotkanie przy grillu.
7. Spotkanie formacyjne DSM we wtorek o 16.30; kandydatów na ministrantów zapraszamy we środę o 16.30; spotkanie scholii we środę o 18.45; a grupy młodzieżowej we czwartek o 19.00.

8. We wtorek 19.09 w godzinach od 13.00 do 14.00 w ośrodku Zdrowia w Niedomicach odbędzie się komputerowe badanie wzroku. Koszt badania 30 zł. Przy zakupie okularów badanie jest bezpłatne.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych owoców podejmowanych działań.

INTENCJE MSZALNE – 11-17.09.2023 r.

7.00 – + Jan Bogacz – od Marii i Wiesława Białas

18.00 – 1. + Anna i Jan Śliwa, Janina i Jerzy Kasza, zm. z tych rodzin – od Ludmiły

2. O zdrowie dla pewnych osób

Poza par. 1. + Leokadia Sikora – od prac. Zesp. Zamiejscowego w N. Sączu i T-wie (x Karol)