17.09.2023 r. – XXIV Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne. Dziękujemy również za ofiary złożone do puszek na Uniwersytet JP II w Tarnowie i Krakowie. W ostatnim tygodniu zakończyliśmy konserwację i naprawę ogrodzenia. Dobrze byłoby je również zakonserwować od zewnątrz. Dziękujemy tym gospodarzom, którzy już to zrobili.
2. W przyszłą niedzielę w Szczepanowie Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Będziemy przepraszać Boga za grzechy pijaństwa i za wszystkie skutki tych grzechów, a także prosić za ludzi uzależnionych od alkoholu o łaskę wyzwolenia z nałogu.
3. Jutro kończymy spotkania oazowe w temacie wyzwolenia. O 17.30 namiot spotkania, a po mszy św. spotkanie w klubie oazowym. W piątek po wieczornej mszy św. nabożeństwo do św. Rity.
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro święto św. Stanisława Kostki, Patrona młodzieży; we środę wspomnienie św. Andrzeja i jego Towarzyszy – męcz. koreańskich; we środę święto św. Mateusza Ap. i Ew.; w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień św. Patrona.
5. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła i na ogrzewanie. We czwartek udaję się na trzy tygodnie do Chicago, wszystkie bieżące sprawy będą załatwiać ks. Wojciech i ks. Jacek. Polecam się Waszej modlitwie.
6. Zapraszamy dzieci i młodzież do aktywności apostolskiej w różnych grupach parafialnych. DSM ma spotkanie we wtorki o 16.30; zapraszamy dziewczęta od 2 klasy Szk. Podst. Dzieci starsze i młodzież zapraszamy na próbę scholii we środy po mszy św. wieczornej – ok. 18.45. Młodzież od klasy VII i młodzież ze szkół średnich zapraszamy na spotkania grupy apostolskiej we czwartki o 19.00.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze: ścienne i w formie książkowej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego tygodnia pracy.
8.Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza do udziału w spacerze po Żabnie śladami ks. Janusza St. Pasierba, który odbędzie się 21 września 2023 r. o godz. 16.00. Zbiórka przy Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.
Spacer poprowadzi Agata Wajda-Tylek.

Biblioteka zaprasza także na spotkanie z pisarzem Adamem Tomczykiem oraz promocję jego najnowszej książki „Zapach dolarów”. Spotkanie odbędzie się 22 września o godz. 18:00 w żabnieńskiej bibliotece.

Serdecznie zapraszamy.

INTENCJE MSZALNE – 18-24.09.2023 r.

7.00 – 1. + Jan Bogacz – od przyjaciół córki z Łęgu T. i Niedomic
2. + Maria Rzeszutek – od Barbary i Jerzego Trybus z rodziną
18.00 – 1. + Bogdan Bolek – od Anety i Krzysztofa Bolek z dziećmi
2. + Maria, Tadeusz Żołądź, rodzice Zofia i Czesław, Zenona Woźny – 4 r. śm. Marii
Poza par. 1. + Leokadia Sikora – od prac. Zesp. Zamiejscowego w Krakowie i T-wie (x Kar)
2. + Janina Lawińska – od bratowej Heleny z Lęgu Tarn.

7.00 – 1. + Jan Bogacz – od wnuka Mateusza z rodziną
2. + Marian Długosz – od żony Danuty
18.00 –1. + Remigiusz Papliński – od Pawła i dzieci
2. + Władysław Cierniak – od Andżeliki Stygar-Sitko