24.03.2024 r. – Niedziela Palmowa

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne od czwartku. Dziękujemy kantorom za śpiew Męki Pańskiej.

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Młodych. We wtorek Droga Krzyżowa w plenerze. Rozpoczęcie przed kościołem o godz. 20.00. Strażaków prosimy o zabezpieczenie drogi.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Seminarium Duchownego, jako jałmużnę postną. Bóg zapłać dzieciom, które zbierają swoje drobne ofiary do skarbonek wielkopostnych, z przeznaczeniem dla dzieci ubogich. Dziękujemy za inne ofiary składane do puszki z napisem jałmużna postna.

4. W Wielki Czwartek w naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i Sakr. Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do tzw. „ciemnicy” i czas na osobistą modlitwę do godz. 22.00.

5. Wielki Piątek jest pamiątką śmierci P. Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 8.00 w naszym kościele liturgiczna modlitwa poranna. O 17.30 Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. Podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek wierni składają ofiary na potrzeby Ziemi Świętej. W tym roku adoracja Krzyża będzie przebiegała podobnie jak w roku ubiegłym. Po zakończeniu liturgii adoracja przy Grobie i czas na osobistą modlitwę do godz. 22.30. Strażaków prosimy o pełnienie honorowej straży przy Grobie.

6. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa, wstrzymując się od sprawowania Mszy św. do nocnego oczekiwania Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgia Godzin w kościele w Wielką Sobotę o godz. 8.00 i 18.30. Poświęcenie pokarmów będzie miało miejsce w sobotę o godz. 8.30 a następnie co pół godziny – do 12.00.

7. Uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Podczas liturgii odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wigilia Paschalna jest matką wszystkich wigilii – to najbardziej uroczysty moment w całym roku liturgicznym. Procesja rezurekcyjna będzie bezpośrednio po Wigilii Paschalnej w sobotę, dlatego porządek mszy św. w Niedzielę Wielkanocną jak w każdą niedzielę. .

8. Prosimy o wykorzystanie wszystkich możliwości udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia w kościele, jak również korzystając z transmisji radiowej i telewizyjnej, gdy ktoś nie może być w kościele. Od poniedziałku do środy okazja do spowiedzi od 17.30. Jeśli ktoś w Waszym domu potrzebuje posługi kapłana z ok. świąt, a jest chory, niech to zgłosi. Odwiedzimy wszystkich chorych z okazji świąt i I piątku we środę od godz. 8.30.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Życzymy owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 25-31.03.2024 r.

7.00 – 1. + Stanisław Wielgus – od brata Romana
2. + Ryszard Pietruszka – od Małgorzaty i Stanisława Nowak
18.00 – 1. + Maria i Kazimierz Hajdo – w r. śm.
2. + Zofia, Mieczysław, Helena, Julian Sikora, Elżbieta, Władysław Cierlik, Roman Białas
Poza par. 1.+ Artur Solak – od Bogusława Biedak
2. Od pn. do ndz. kolejne msze gr. za + Łucję Gubernat (x Karol)

7.00 – + Izabella Bolek – 30 dz. po śm. – od córki Miroslawy
18.00 – 1. + Maria i Jan Sak, syn Janusz – w r. śm. Marii
2. + Maria, Eugeniusz, Józef Jaje, Zuzanna i Jan Widła – w r. śm. Marii
Poza par. 1. + Artur Solak – od chrzestnego Zbigniewa z rodziną
2. + Stanisław Wielgus – od Anny Czosnyka kapl. AiD

7.00 – 1. + Stanisław Wielgus – od rodziny Kukułka
2. + Zofia, Mieczysław, Helena, Julian Sikora, Elżbieta i Władysław Cierlik, Roman Białas
18.00 – 1. + Zofia, Józef Starzyk, w r. śm. Zofii i zm. z rodz.
2. + Regina Pabian, Cecylia Czeczot, Zofia Łuszcz, Jan i Maria Pabian – w r. śm Reginy
Poza par. 1. + Artur Solak – od Małgorzaty i Janusza Gruchała
2. + Izabella Bolek – od uczestników pogrzebu

WIELKI CZWARTEK – 28.03.2024
18.00 – 1. W int. kapłanów pracujących w naszej parafii
2. + Stanisław Wielgus – od Marka Brody
3. + Mieczysław Bysiek w r. śm. oraz Dawca narządu
Poza par. 1 + Artur Solak – od Anety Kic z rodziną
2. + Izabella Bolek – od uczestników pogrzebu

WIELKI PIĄTEK – 29.03.2024

WIGILIA PASCHALNA – 30.03.2024
19.00 – 1. + Stanisław Wielgus – od firmy Kobos
2. + Józef Sądowicz – od rodziny Rodaków z Ilkowic
3. + Kazimierz Moskal, rodzice: Janina i Tadeusz, Stanisław Wójcik, rodzice: Maria i Wiktor
Poza par. 1. + Artur Solak – od Zbigniewa Boryczki

WIELKA NIEDZIELA – 31.03.2024
7.30 – + Józefa Pawula – w 40 r. śm.
9.30 – + Jan, Maria, Adam Czeczot, Antoni Worwa, Jan, Anna Śliwa i zm. z rodziny
11.00 – 1. + Anna, Roman Pieczarka, Maria, Jan, Adam Czeczot, Eligiusz Padło
2. W int. Magdaleny – w 40 urodziny – od rodziców