17.03.2024 r. – V Niedziela W. Postu

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę – na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary na sprzątanie kościoła oraz na ogrzewanie i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. W związku z trwającą wojną na Ukrainie, zachęcamy do wytrwałej i ufnej modlitwy o jej ustanie. W tej intencji modlimy się codziennie w ramach ogólnopolskiej nowenny. Dziękujemy za wsparcie dzieła Caritas przez zakup baranka czy paschalika na stół wielkanocny. Paniom z Caritasu dziękujemy za przeprowadzenie tej akcji dobroczynnej.
  3. Dzisiaj zasłaniamy krzyże na znak smutku z powodu naszych grzechów, które zaprowadziły Chrystusa na krzyż. Zostaną one odsłonięte podczas liturgii W. Piątku. O 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale.
  4. W ostatnim tygodniu przeżyliśmy rekolekcje święte. Dziękujemy wszystkim, którzy w nich wzięli udział, oraz za ofiary złożone na tacę podczas mszy św. we środę. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację rekolekcji i wspierali je swoimi modlitwami. Dziękuję ks. Jackowi za posługę misyjną. Jeśli ktoś nie skorzystał jeszcze ze spowiedzi wielkopostnej, niech to uczyni jak najprędzej.
  5. We wtorek Uroczystość św. Józefa. W piątek po mszy św. wieczornej nowenna do św. Rity. Na zakończenie nabożeństwa będzie błogosławieństwo relikwiami świętej, dlatego Droga Krzyżowa w piątek będzie o 17.30 i o 19.30. .
  6. Spotkania formacyjne: LSO – we wtorek o 18.30; schola – środa o 19.00; kurs lektorski – czwartek o 17.00; grupa młodzieżowa – czwartek o 19.00. Dzieci z III klasy wraz z rodzicami – środa o 18.00.
  7. We czwartek po mszy świętej, spotkanie Rady Parafialnej.
  8. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Składka na tacę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako nasza jałmużna postna. Poświęcenie palm na wszystkich mszach św. Tego dnia w Tarnowie Diecezjalne Spotkanie Młodych.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 18-24.03.2024 r.

7.00 – 1. + Stanisław Wielgus – od rodziny Sawczyków z Żabna

1. + Ryszard Pietruszka – od Ireny Madejskiej

18.00 – 1. + Rozalia Loraj – od sąsiadów z bl. 5 i 6

1. + Janina i Emil Panek, Grzegorz Wierzbicki – w r. śm.

Poza par. 1.+ Artur Solak – od Bernadetty i Stefana Kusior

1. Od pn. do ndz. kolejne msze gr. za + Łucję Gubernat (x Karol)

WTOREK  – 19.03

7.00 – 1. + Zofia Łata – od wnuka Mariusza z rodziną

1. + Kazimierz Sawczyk – od pewnej rodziny

18.00 – 1. + Stanisława, Józef, Zbigniew, Anna Bator, Anna, Józef Warzała – z ok. im. Zb i J.

1. + Józefa, Jakub, Piotr Rodak, zm. z rodziny – z ok. im. Józefy

Poza par. 1. + Artur Solak – od kolegi Radosława Kozdronia

7.00 – 1. + Stanisław Wielgus – od Andrzeja Kubackiego z rodziną

1. + Stanisław, Józef, Krystyna Madejscy, rodzice: Janina i Ignacy – 1 r. śm. Stanisława

18.00 – 1. + Michał i Helena Libera, Zbigniew Kowalczyk, Marian Śliwiak

1. + Helena, Stefan Gagatek, 17 r. śm. Stefana – od syna z rodziną

Poza par.  + Artur Solak – od Grzegorza i Bogusława Litworów

CZWARTEK – 21.03.2024

7.00 – 1, + Stanisław Wielgus – od Beaty i Sławomira Pomykacz

1. + Ryszard Pietruszka – od Judyty i Marcina Sak z rodziną

18.00 – 1. + Agnieszka Marek – z int. mamy

1. + Józef Kotapka, rodzice Janina i Adam. Brat Wiesław – z ok. im Józefa

Poza par. 1 + Artur Solak – od Kusiorowej z Ilkowic

PIĄTEK –  22.03.2024

7.00 – 1. + Stanisław Wielgus – od Karoliny i Grzegorza Żelazny z dziećmi

1. + Józef Witek, Józef Bogacz, z ok. im. – od chrześnicy

18.00 – 1. + Kazimiera i Józef Sawczyk, Anastazja i Mikołaj Sawcz., zm. z rodz. Sawczyków, Lechowiczów i Barańskich

1. W int. Krystyny – 70 urodziny – od dzieci i wnuków

Poza par. 1. + Artur Solak – od Jana i Zdzisławy Pikul, Ryszarda i Doroty Flis

SOBOTA – 23.03.2024

7.00 – + Stanisław Wielgus – od sąsiadki Jadwigi Nowickiej      2. + Leszek Polek – od mamy

18.00 – 1. + Stanisław Kołpa – 1 r. śm.

1. + Stanisław Panek – 21 r. śm. – od rodziny

Poza par. 1. + Artur Solak – od kuzynki Anny Hun z rodziną

NIEDZIELA  – 24.03.2024

7.30 – + Kazimierz, Maria, St. Poremba, St. Sikora, Eugeniusz Kubacki – 32 r. śm. Kazimierza