31.03.2024 r. – Niedziela Zmartwychwstania

1. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna w całym Kościele okres 50 dni radości paschalnej – do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie Nieszpory Wielkanocne, kończące Triduum Paschalne. Bóg zapłać za ofiary złożone w Wielki Piątek na potrzeby Ziemi Świętej.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się czynnie w organizację i przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję paniom z Caritasu za przygotowanie pomocy świątecznej, a wszystkim dobroczyńcom za wspieranie tej akcji swoimi ofiarami. Dziękuję zwłaszcza firmie Les-Drób oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary do skarbony św. Antoniego oraz zakupili baranki i paschaliki. Niech Bóg wynagrodzi każdy wysiłek podjęty z miłości do Chrystusa Zmartwychwstałego. Dziękuję panu Podstawskiemu za prace wykonane w pomieszczeniu przeznaczonym na muzeum parafialne.
  3. Dziękuję p. Kościelnemu i p. Marzenie Sikora za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję strażakom za czuwanie przy Grobie. Dziękuję kantorom za śpiew Męki Pańskiej. Dziękuje p. Organiście i służbie liturgicznej za posługę w czasie Triduum.
  4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00; nie będzie już mszy św. o 16.00. W dniu jutrzejszym składka na tacę będzie przeznaczona na KUL i PAT.
  5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przez cały najbliższy tydzień o godz. 17.45 będziemy się modlić koronką do Bożego Miłosierdzia, przygotowując się w ten sposób do tego święta.
  6. Spotkania formacyjne: schola i dorośli – we środę po mszy wieczornej; DSM w piątek o 16.00 ; Kandydaci do bierzmowania w piątek o 18.00.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia świąteczny nr Gościa Niedzielnego. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci. Wszystkim życzymy radosnych świąt i błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nowego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 1-7.04.2024

7.30 – +  Izabela, Roman, Andrzej Fudyma, Piotr, Józefa, Jakub Rodak, zm. z tych rodz.

9.30 – 1. Julia, Stanisław Grudzińscy, c. Janina Konieczna, Maria Pabian, w r. śm. Julii

1. + Cecylia, Ignacy Kościński, córki Ewa i Maria

11.00 – + Alek, Antoni Brzdąk – 6 r. śm. Antoniego, – od córki z rodziną

Poza par. 1.+ Artur Solak – od Małgorzaty i Grzegorza Konieczny

1. Od pn. do ndz. kolejne msze gr. za + Łucję Gubernat
  2. Początek mszy greg. Za + Wandę Dziedzic

WTOREK  – 2.04

7.00 – 1. + Stanisław Wielgus – od Edyty i Kamila Śledź

18.00 – 1. + Ryszard Pietruszka – od Lucyny i Grzegorza Kożuch

1. + Józef, Zofia Moskal, syn Zbigniew, rodzice i rodzeństwo z rodz. Moskal i Wojtas

Poza par. 1. + Artur Solak – od Joanny i Piotra Nowak z rodziną

7.00 – 1. + Stanisław Wielgus – od Pauliny i Kamila Białobrzeskich

1. + Rozalia Loraj – od wnuczki Klaudii z rodziną

18.00 – + Janina, Remigiusz Papliński – 1 r. śm. Remigiusza

Poza par.  1. + Artur Solak – od rodziny Osików z Niedomic z synem

1. + Zofia Łata – od wnuka Krystiana z żoną i synem

CZWARTEK – 4.04.2024

7.00 – 1. + Stanisław Wielgus – od Jerzego Szpilskiego z rodziną

1. + Zofia Łata – od syna Janusza z żoną

18.00 – 1. + Józef Sądowicz – od rodziny Żwireckich

1. + Agnieszka Marek – od koleżanek z dz. księgowości kadr spółki Polan

Poza par. 1 + Artur Solak – od Mirosławy Zawiślak z rodziną

PIĄTEK –  5.04.2024

7.00 – 1. + Stanisław Wielgus – od siostrzeńca Macieja Burzawy z rodziną

1. + Barbara Libera, 30 dz. po śm. – od syna z rodziną

18.00 – 1. + Janina i Mieczysław Starzec, w r. śm. Janiny

1. + Zofia, Bronisław Madejski, Włodzimierz, Bronisław, Zygmunt, córki: Sabina i Małgorzata, w 31 r. śm. Bronisława

Poza par. + Artur Solak – od Iwony i Roberta Woźny z rodziną

SOBOTA – 6.04.2024

7.00 – 1. + Stanisław Wielgus – od Katarzyny i Macieja Moryl z dziećmi

1. + Agnieszka Marek – od Katarzyny i Mariana Pabian

14.00– ślub:

18.00 –  + Mirosław Ptasznik – 8 r.śm.

Poza par. + Artur Solak – od Katarzyny Wiśniewskiej z rodziną

NIEDZIELA  – 7.04.2024

7.30 – + Stanisław Kołpa – od rodziny

9.30 – + Stanisława Wiatr Partyka oraz zm. z rodziny Idzimiaków