17.04.2022 r. – Niedziela Zmartwychwstania

1. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna w całym Kościele okres 50 dni radości paschalnej – do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie Nieszpory Wielkanocne, kończące Triduum Paschalne. Bóg zapłać za ofiary złożone w Wielki Piątek na potrzeby Ziemi Świętej.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się czynnie w organizację i przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję paniom z Caritasu za przygotowanie pomocy świątecznej, a wszystkim dobroczyńcom za wspieranie tej akcji swoimi ofiarami. Dziękuję zwłaszcza firmie Les-Drób oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary do skarbony św. Antoniego oraz zakupili baranki i paschaliki. Niech Bóg wynagrodzi każdy wysiłek podjęty z miłości do Chrystusa Zmartwychwstałego. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne. Poprzednia składka wyniosła 4450 zł. Bóg zapłać za ofiary składane za pośrednictwem konta parafialnego.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00; nie będzie już mszy św. o 16.00. W dniu jutrzejszym składka na tacę będzie przeznaczona na KUL i PAT.
  4. We środę na mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bie rzmowania na ostatnie nabożeństwo przed bierzmowaniem, które będzie we czwartek w Łęgu Tarnowskim. We środę po mszy św. wieczornej spotkanie zespołu synodalnego. W piątek nowenna do św. Rity. W sobotę o 9.00 próbna spowiedź dzieci z kl. IV.
  5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przez cały najbliższy tydzień o godz. 15.00 będziemy się modlić koronką do Bożego Miłosierdzia, przygotowując się w ten sposób do tego święta.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia świąteczny nr Gościa Niedzielnego. Jest również nowy nr Małego Gościa Niedzielnego. Wszystkim życzymy radosnych świąt i błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nowego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 18-24.04.2022 r.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY– 18.04

7.30 – 1. +  Izabela, Roman, Andrzej Fudyma, Józefa, Jakub, Piotr Rodak, zm. z tych rodzin

1. +  Aleksander Dubik i jego rodzice: Katarzyna i Marian – w r. śm. Aleksandra

9.30  – +  Janina i Jakub Sikora, s. Stanisław, Roman Dzierżanowski – w r. śm. Janiny

11.00 – 1.+ Adela i Antoni Brzdąk – w 4 r. śm. Antoniego

1.   Msza św. chrzcielna

Poza par. 1. + Franciszek Popek – od rodziny Strzyżów (x Karol)

1. + Robert Bogacz – od Renaty i Mariusza Palej

7.00 – 1. + Stanisława Kozioł – od rodz. Janiny i Aleksandra Zygułów

1. + Józef Ptasznik – od Heleny Rokocz z rodziną

18.00 – 1. + W int. Weroniki, w 18 ur. z prośbą o bł. na dalsze lata

1. + Józef Bogacz – od kuzyna Adama Spindy z rodziną

Poza par. 1. + Franciszek Popek – od Anny i Jerzego Patoń (x Karol)

1. + Helena Zachara – od sąsiadów Rodaków

7.00 – 1. + Adam Bogacz – od właścicieli firmy Les-Drób

1. + Helena Stec – od chrześnicy Heleny z rodziną

18.00 – 1. + Helena, Zdzisław Lompczyk, s. Bogdan, Czesław Moskal

1. + Krzysztof Moskal, 8 r. śm. i rodzice – od żony i dzieci

Poza par 1. + Franciszek Popek – od rodziny Pochroniów z Sieradzy (x Karol)

1. + Stanisław Sikora – od Benedykta Szczygieł

7.00 – 1. + Czesław Łachut – od Barbary i Jana Malinowskich

1. + O radość wieczną dla Dawcy w 2 r. śm.

18.00 – 1. + Robert Bogacz – od kolegów i nauczycieli ze szkoły z klasy III AG

1. + Franciszek Popek – od córki Renaty Wróbel z mężem
  2. + Ks. Wojciech Łowczowski

Poza par.  + Franciszek Popek – od Rafała z rodziną (x Karol)

7.00 – 1. + Stanisław Sikora – od Malwiny i Patrycjusza Moskal

1. + Anna Sądowicz – od siostry Alfredy

18.00 – 1. + Julia Prząda – od Barbary i Mieczysława Woźny

1. W int. Małgorzaty Andrzeja w 60 r. ur. – dz. za przeżyte lata, z pr. o dalszą opiekę od rodz.

Poza par.  + Franciszek Popek – od Agnieszki i Tomasza Kowalik z rodziną (x Karol)

SOBOTA– 23.04

7.00 – 1. + Józef Ptasznik – od Aleksandry Ptasznik z rodz.

1. + Krystyna Bogacz – 4 r. śm.

18.00 – 1. + Roman i Elżbieta Kościółek, w r. śm. Romana

1. W int. Stanisławy w 80 ur. o bł. Boże i opiekę MBNP – od dzieci z rodzinami

Poza par. 1. + Franciszek Popek – od Haliny Popek z rodziną (x Karol)

1. + Helena Kiełbasa – od Zofii i Henryka Poręba z rodz.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA – 24.04

7.30 – W int. rodziny

9.30 – + Władysław Klich, rodzice i bracia

11.00 – + Maria, Jan, syn Eugeniusz Tatarczuch – z ok. 20 r. śm. Jana