10.04.2022 r. – Niedziela Palmowa

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne od czwartku.
  2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Młodych.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Seminarium Duchownego, jako jałmużnę postną. Bóg zapłać dzieciom, które zbierają swoje drobne ofiary do skarbonek wielkopostnych, z przeznaczeniem dla dzieci ubogich. Dziękujemy za inne ofiary składane do puszki z napisem jałmużna postna.
  4. W Wielki Czwartek w naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i Sakr. Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do tzw. „ciemnicy” i czas na osobistą modlitwę do godz. 22.00.
  5. Wielki Piątek jest pamiątką śmierci P. Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 8.00 w naszym kościele liturgiczna modlitwa poranna. O 17.30 Droga Krzyżowa. Już o 17.00 zapraszamy na specjalną modlitwę w int. pokoju na Ukrainie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich uchodźców Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. Podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek wierni składają ofiary na potrzeby Ziemi Świętej. W tym roku adoracja Krzyża będzie przebiegała podobnie jak w roku ubiegłym. Po zakończeniu liturgii adoracja przy Grobie i czas na osobistą modlitwę do godz. 22.30.
  6. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa, wstrzymując się od sprawowania Mszy św. do nocnego oczekiwania Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgia Godzin w kościele w Wielką Sobotę o godz. 8.00 i 18.30. Poświęcenie pokarmów będzie miało miejsce w sobotę o godz. 8.30 a następnie co pół godziny – do 12.00.
  7. Uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Podczas liturgii odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wigilia Paschalna jest matką wszystkich wigilii – to najbardziej uroczysty moment w całym roku liturgicznym. Procesja rezurekcyjna będzie bezpośrednio po Wigilii Paschalnej w sobotę, dlatego porządek mszy św. w Niedzielę Wielkanocną jak w każdą niedzielę. .
  8. Prosimy Was o wykorzystanie wszystkich możliwości modlitwy osobistej i rodzinnej w domach oraz udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia w kościele, jak również korzystając z transmisji radiowej i telewizyjnej, gdy ktoś nie może być w kościele. Od poniedziałku do środy okazja do spowiedzi od 17.30. Jeśli ktoś potrzebuje posługi kapłana z ok. świąt, a jest chory, niech to zgłosi. Kapłan przyjdzie z Komunią św. we wtorek.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Życzymy owocnego przeżycia W.T.

INTENCJE MSZALNE – 11-17.04.2022 r.

7.00 – 1. + Stanisław Sikora – od chrześniaka Mirka z rodziną z Anglii

1. + Józef Ptasznik – od Heleny Rokocz z rodziną

18.00 – 1. + Maria i Stanisław Dąbrowski, Irena i Jan Seremet, w r. śm. Ireny

1. +Jan Pochroń – od żony i dzieci

Poza par. + Franciszek Popek – od Józefa Patoń z rodziną (x Karol)

7.00 – 1. + Helena Kiełbasa, od rodz. Ferensztain z Tarnowa

1. + Helena Stec – od Anny i Pawła Czosnyka

18.00 – 1. + Robert Bogacz – od rodziny Żabów

1. + Tadeusz Gubernat – od wnuczki Magdaleny
  2. + Ilona Kołpa od matki chrzestnej z rodziną

Poza par. 1.+ Franciszek Popek – od Anny i Zdzisława Bąk z Gorusowa (x Karol)

7.00 – 1. + Stefania Pochroń – od Barbary i Tadeusza Żmuda z Ilkowic

1. + Stanisław Sikora – od Agaty i Mariusza Gawryś z rodziną

18.00 – 1. + Helena Stec – od rodziny Głowa

1. + Antoni Woźny, w r. śm. – od żony i dzieci

Poza par  + Franciszek Popek – od prac. firmy DAR MET (x Karol)

Pleb.  O szczęśliwe rozwiązanie dla córki Karoliny

WIELKI CZWARTEK – 14.04

18.00 – 1. + Teresa i Tadeusz Tokarscy w r. śm.

1.   W int. kapłanów pracujących w naszej parafii
  2. + Marian Kiełbasa, Helena Jurek od siostry z rodz.

Poza par.  + Franciszek Popek – od rodziny Pochroniów z Żabna i Zychów ze Smęgorzowa (x Karol)

WIELKI PIĄTEK – 15.04

WIGILIA PASCHALNA– 16.04

18.00 – 1. + Kazimierz Moskal, Stanisław Wójcik i jego rodzice

1. + Teresa i Paweł Bajorek, Weronika i Marcin Sikora, 29 r. śm. Teresy i 53 Weroniki
  2. + Anna Roman Pieczarka, Maria, Jan, Adam Czeczot, Eligiusz Padło

Poza par. + Franciszek Popek – od ucz. pogrzebu (x Karol)

WIELKA NIEDZIELA – 17.04

7.30 – + Marian Kiełbasa – od chrześnicy Anny z rodziną

9.30 – 1. + Tadeusz Załęski, rodzice Jadwiga i Henryk

1. Stanisław Sikora – od Teresy Tyrcha

11.00 – + Maria-1 r. śm., Apolonia-24 r. i Jan Węglarz-78 r.

16.00 – + Stefania i Józef Lebica, w r. śm. Józefa

Poza par + Franciszek Popek – od ucz. pogrzebu (x Karol)