14.08.2022. – XX Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie. W dni powszednie msze św. w tym tygodniu rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Msze św. dzisiaj o 7.30, 10.00 i 16.00. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie mszy św. wczoraj przy kaplicy Wniebowzięcia NMP. Dziękuję p. Sołtys Niedomic i pracownikom Sołectwa, dyrekcji i prac. Szkoły Podstawowej; dziękuję strażakom i przedstawicielom Rady Parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej Eucharystii. Dziękuję p. Organistce, p. Kościelnemu i służbie liturgicznej.
  2. We środę wyruszy z Tarnowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ok. godz. 15.00 pielgrzymi będą przechodzić przez Niedomice, zatrzymując się na krótki postój przy naszym kościele. Dziękuję wszystkim, którzy pomyśleli już o ugoszczeniu pielgrzymów. Łączmy się duchowo z wszystkimi pielgrzymami i polecajmy ich opiece Matki Bożej prosząc też o potrzebne łaski dla całej naszej parafii. „Jezus naszą Paschą” to hasło Pielgrzymki. Radio RDN Małopolska i Nowy Sącz oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie przekazywały relacje z trasy pielgrzymki, a o godzinie 7.30 transmitowały Msze św. i o 20.30 Apel Jasnogórski.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. o 7.30, 10.00 i 16.00; we środę wspomnienie św. Jacka, kapłana; w sobotę św. Bernarda, opata i dra K-ła; Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień św. Patrona. W najbliższą sobotę po mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Rity – w tym miesiącu będziemy je antycypować dwa dni wcześniej.
  4. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne, czyli na pokrycie kosztów remontu organów. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się w różny sposób o nasz kościół. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła.
  5. Można się jeszcze zgłosić w zakrystii na wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt wyjazdu 50 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i radości na każdy dzień nowego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE –  15-21.08.2022 r.

WNIEBOWZIĘCIE NMP – 15.08

7.30 – 1. + Teofila i Kazimierz Włoch – w r. śm. Teofili

1. + Jan, Władysław, Stanisława, Stanisław, Maria Merchut, Jan, Antonina, Stanisław, Bogdan Birecki – z ok. imienin

10.00 – + Maria, Franciszek Bogacz, Henryka (23 r. śm.), Franciszek (13 r. śm.),  i zm. z rodz.

16.00 – + Jakub i Maria Pikul, Edward Głowacki, w r. śm. Marii

Poza par. 1. + Regina Pabian – od zarządu i współprac. Firmy Al Capone (x Karol)

1. + W int. parafian (Ks. Kat.)

7.00 – + Maria, Paweł Dziewa, od rodziny

18.00 –+ Maria, Jan Moskal, córki: Stefania i Janina, syn Andrzej

Poza par. 1. + Regina Pabian – od koleżanki Basi Miłek (x Karol)

1. + Helena Zachara – od Marty Michniak z rodziną (x Kat)
  2. + Elżbieta Wantuch – od rodziny Jewiarz

7.00 – + Franciszek Popek – od wnuków, Joanny i Marcina Wróbel

18.00 –+ Jan, Maria Moskal , zmarłe dzieci – w 7 r. śm. Marii

Poza par. 1.+ Regina Pabian – od koleżanki Anki Szczerba z rodz. (x Karol)

1. + Stanisław Pochroń – od Jurka z rodziną z Czeladzi (Ks. Kat.)

7.00 – + Robert Bogacz – od rodziny Szczybelskich

18.00 – + Edward i Wanda Papaja, s. Adam, w r. ich śm., zm. z rodz., Janusz Grzesik – od syna Karola z rodziną

Poza par. 1. + Henryk Kiełbasa – od Ewy Matras-Wrony z mężem i córkami (x Karol)

1. + Stanisław Pochroń – od Stanisławy Kaweckiej (Ks. Kat)