05.08.2022 r. – XIX Niedziela Zwykła

1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po prymarii i po mszy o godz. 10.00 dla róż rodzinnych. Składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro św. Dominika, kapł.; we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; we środę św. Wawrzyńca, męcz.; we czwartek św. Klary dziewicy, w sobotę dzień fatimski. Msza św. będzie sprawowana o godz. 18.00 obok kaplicy przy ul. Niedomickiej. Przed mszą św. o 17.30 różaniec fatimski. Nie będzie mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męcz.
3. Remont organów został w tym tygodniu zakończony. Koszt inwestycji to 120 tys. zł. Dziękujemy wszystkim którzy już złożyli ofiarę na ten cel i prosimy o wsparcie tych, którzy jeszcze tego nie uczynili.
4. . Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła. Przypominamy, że zapisy na pielgrzymkę tylko u przewodników grup. Można się jeszcze zapisać na wyjazd do Częstochowy w dniu 25 sierpnia na powitanie pielgrzymów.
5. 16 sierpnia, we wtorek, w godz. od 9.00 do 11.30 w Ośrodku Zdrowia w Niedomicach lekarz okulista będzie wykonywał komputerowe badanie wzroku, koszt 30 zł.. Przy zakupie nowych okularów badanie jest bezpłatne. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie prowadzi nabór do nowego rodzaju służby wojskowej. Wstąpić do dobrowolnej służby wojskowej może każdy dorosły zdrowy Polak, niekarany – tak mężczyzna, jak i kobieta.
6. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 19:00 w domu parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej (aula). Zachęcamy do udziału w pielgrzymce pieszej na Jasną Górę.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE –  8-14.08.2022 r.

7.00 – + Regina Pabian – od Beaty Zych Belleri z rodziną

1. + Ilona Kołpa – od rodziny Zacharów

18.00 – 1. Dz.-bł. w int. Grażyny i Wiesława Gubernat z ok. 40 r. ślubu – od dzieci i wnuków

1. + Franciszek Zachara – od mieszkańców bl. 14

Poza par. 1. + Regina Pabian – od rodziny Majewskich z Zakliczyna (x Karol)

1. + Helena Zachara – od prac. firmy Alpha Interior (Ks. Kat.)

7.00 – + Ilona Kołpa – od Eweliny i Artura Gniadek

18.00 – 1. + Julia Prząda – od Joanny i Waldemara Dzierżanowskich

1. + Halina Graniczna, 10 r. śm. – od syna Bartosza z rodziną

Poza par. 1. + Regina Pabian – od Heleny Boczek z Zakliczyna (x Karol)

1. + Helena Zachara – od prac. firmy Alpha Interior (x Kat)

7.00 – 1. + Zofia Mazurek – od koleżanek i kolegów córki Agnieszki z firmy Sokołów

18.00 –+ Piotr Rodak – od przyjaciół i znajomych z Niedomic i Tarnowa

Poza par. 1.+ Regina Pabian – od dyr., prac DPS i Domu Samopomocy w Stróżach (x Karol)

1. + Helena Zachara – od prac. firmy Alpha Interior (Ks. Kat.)

7.00 – + Robert Bogacz – od rodziny Rzeszutków

18.00 – W int. Agnieszki i Andrzeja w 15 r. ślubu – dz. za otrzymane łaski z pr. o B. bł.

Poza par. 1. + Henryk Kiełbasa – od koleż. i kol. syna Roberta z referatu ds. korupcji KM Policji w Tarnowie   (x Karol)

1. + Stanisław Pochroń – od Marii i Stanisława Gierackich (Kat)

7.00 – + Henryk Kiełbasa – od syna Tomasza z rodziną

18.00 – + Stanisław Poręba – od sąsiadów Bednarskich

Poza par. 1. + Henryk Kiełbasa – od koleż. i kol. syna Roberta z referatu ds. korupcji KM Policji w Tarnowie  (x Karol)

1. + Robert Bogacz – od Kazimierza Adamczyka z rodziną(x Kat)

SOBOTA– 13.08

7.00 – + Maria Kobyłecka – od wnuczki z rodziną

18.00 – 1. + Barbara Drąg – 3 r. śm.

1. + Ilona Kołpa – od braci Tadeusza i Dawida

Poza par. 1. + Franciszek Zachara – od Tadeusza Nawój (x Karol)

1. + Stanisław Pochroń – od Jana i Marii Wiktorek (x Kat)

7.30 – W int. Róży Renaty Gubernat o bł. B. i opiekę MB, oraz za zm. członkinie

10.00 – + Janina, Wiesław, Józef Golonka

16.00 – + Anna Śliwa – 30 r. śm.

Poza par. 1. + Franciszek Zachara – od rodziny Drągów z Żabna (x Karol)

1. + Elżbieta Wantuch – od Zbigniewa i Teresy Bysiek (x Kat)