1.10.2023 r. – XXVI Niedziela Zwykła

1. W sanktuarium MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się tygodniowy odpust. Szczegółowy program na afiszu w gablocie. W ramach odpustu w najbliższy piątek jest organizowana diecezjalna pielgrzymka rencistów, emerytów i ludzi w podeszłym wieku do sanktuarium w Bochni. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00. Zapraszamy do udziału.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie Aniołów Stróżów, w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę NMP Różańcowej. Różaniec codziennie o 17.30, a dzisiaj o 16.00. W kaplicy przy ul. Niedomickiej w dni powszednie o 19.00 i o 17.00 w niedziele.
  3. We środę po mszy św. wieczornej spotkanie grupy dorosłych, a we czwartek po Eucharystii błogosławieństwo relikwiami św. s. Faustyny. We czwartek o 17.30 namiot spotkania przed N. Sakr w monstrancji i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Wyjątkowo w tym miesiącu odwiedziny chorych będą w sobotę od 8.30. O 15.00 w piątek godzina Miłosierdzia w kaplicy. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed mszą św. a w piątek od 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi do piątku. Na mszy św. w I piątek składka na cele misyjne.
  5. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów przed świętem zmarłych. Przypominamy o możliwości składania kartek z wypominkami. Należy wyraźnie napisać imiona i nazwiska zmarłych oraz zaznaczyć, czy chodzi o wypominki roczne, czy tylko listopadowe.
  6. Wszystkim obchodzącym imieniny składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na mszę św. imieninową. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po I mszy św. i po sumie. Kazanie w przyszłą niedzielę wygłosi ks. Proboszcz z Czarnego Potoku, budowniczy kościoła w tym Maryjnym sanktuarium. Składka za tydzień będzie przeznaczona na budowę tego kościoła.
  7. Zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież do angażowania sie w grupach parafialnych. Liturgiczną Służbę Ołtarza w tym aspirantów zapraszamy na wtorek na godz. 18 :30. Scholę w środę po Mszy Świętej – ok. 18 :40. Dziewczęta pragnące uczestniczyć w grupie DSM na czwartek na godz. 16 :30. Młodzież zapraszamy na czwartek na godz. 19 :00.
  8. Zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne we wtorek na godz. 17:30. Uczniów klasy VIII zapraszam na czwartek na godz. 17:30.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła oraz na cele inwestycyjne.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci. Przypominamy, że w zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze.

INTENCJE MSZALNE – 2-8.10.2023 r.

7.00 – + Jan Pochroń,7 r. śm. – od żony i dzieci

18.00 – + Ks. Franciszek Kukla – w r. śm. I z ok. Imienin

Poza par. 1. + Wanda Dziedzic – od uczestników pogrzebu (x Karol)

1. + Jan Bogacz – od Adama Żołądź z rodziną (x Pr)

7.00 – + Jan Bogacz – od Golińskich z rodziną

18.00 –+ Stanisław, Czesława, Dariusz Zachara, Grażyna Wojciszyn, Zdzisław Piłat, w r. śm. Dariusza – od Lucyny z rodziną

Poza par. 1. + Wanda Dziedzic – od Marii i Józefa Libera (x Karol)

1.       + Maria Rzeszutek – od Renaty i Andrzeja Bogacz z rodziną (x Pr)

7.00 – + Jan Bogacz – od Władysława Bajorka

18.00 – + Janina, Józef, Edward Rzeszutek, Izabela i Marian Panek – od rodziny

Poza par. 1. + Wanda Dziedzic – od Marty i Grzegorza Libera (x Karol)

1. + Remigiusz Papliński – od prac. Firmy ACMA (x Pr)

7.00 – + Robert Bogacz – od Doroty i Władysława Schab

18.00 – 1. + Władysław Cierniak – od OSP w Pasiece Otwinowskiej

1. + Paulina Hajduk – z ok. 1 r. śm.

Poza par. 1. + Jan Bogacz – od rodz. Malików (x Pr)

7.00 – + Jan Bogacz – od rodz. Czarneckich

18.00 – + Łucja i Aleksander Skrabacz i ich rodzice

Poza par. 1. + Maria Rzeszutek – od Agnieszki i Dariusza Prażuch (x Pr)