8.10.2023 r. – XXVII Niedziela Zwykła

XXVII Niedziela Zwykła – 8.10.2023 r.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po pierwszej mszy św. i po sumie. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, oraz na ogrzewanie. Dziękujemy osobom, które zajmują się zbieraniem tych ofiar w swoich rejonach; prosimy o dalszą posługę w tym sezonie. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Dziękujemy. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę kościoła w Czarnym Potoku. Dziękujemy ks. Proboszczowi za posługę słowa.
2. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.00. Przed nami jeszcze trzy tygodnie października. Wykorzystajmy je, aby wziąć udział we wspólnej modlitwie. Można też skorzystać z różańca w kaplicy przy ul. Niedomickiej.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego Kadłubka; w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapł., a zarazem Dzień Fatimski. Tego dnia różaniec o 17.30, a po mszy św. procesja fatimska wokół kościoła. W sobotę Dzień Nauczyciela. W niedzielę św. Teresy od Jezusa, dziew. i dra K-ła. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia oraz pedagogom, na czele z Dyrekcją naszej szkoły, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy na różańcu i mszy św.
4. Centrum Kultury w Żabnie zaprasza na koncert dla Jana Pawła II z okazji 45. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Koncert odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie sobotę – 14 października o godz. 18:00. W programie koncertu znajdą się ukochane przez Ojca Świętego pieśni w wykonaniu wybitnych polskich solistów którym towarzyczyć będzie Orkiestra Arte Symfoniko. Wstęp wolny.
5. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zadbajmy o stan łaski uświęcającej w naszych duszach. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed 1 listopada.
6. Zapraszam na spotkania formacyjne: w środę na godz. 16:30 zapraszam aspirantów i chłopców chcących należeć do LSO; w środę po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie scholi. W czwartek na godz. 16 :30 zapraszam dziewczynki pragnące należeć do DSM, natomiast na godz. 19:00 zapraszam młodzież.

7. Zapraszam na spotkanie grupy dorosłych do salki oazowej w środę po Mszy Świętej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i mocy Ducha Świętego, byśmy byli świadkami Jezusa Chrystusa w swoim środowisku.

INTENCJE MSZALNE – 9-15.10.2023 r.

7.00 – + Jan Bogacz – od Jadwigi i Zbigniewa Starzec

18.00 – + Stanisław Kołpa – od Zofii Ziaja z rodziną

Poza par. + Robert Bogacz – od Tadeusza Miękina z rodziną (x Pr)

7.00 – + Maria Rzeszutek – od członków Róż Żywego Różańca

18.00 –+ Janina, Jan, Anna i Tadeusz Żołądź

Poza par. + Jan Bogacz – od rodziny Wojnickich (x Pr)

7.00 – + Maria Rzeszutek – od syna Eryka z dziećmi

18.00 – + Bogdan Bolek – od rodziny Wąsikowskich z Łowczowa

Poza par. + Jan Bogacz – od Grzegorza i Moniki z synem (x Pr)

7.00 – + Stanisław Kołpa – od Stanisława Chmiel z Libiąża

18.00 – + Ludmiła i Zdzisław Długosz – od syna z rodziną

Poza par. + Jan Bogacz – od Jakuba Durnaś z rodziną (x Pr)

7.00 – 1. + Ryszard Pietruszka – w 7 dzień po śmierci

2. + Remigiusz Papliński – od sąsiadów córki z ul. Długiej

18.00 – 1. + Mieczysław, Zofia Sikora, Roman Białas, w r. śm.

2. + Edward Adamczyk, Kazimierz, Marta Hajduk – z ok. Im. Edwarda

Poza parafią: . + Jan Bogacz – od sąsiadów córki Krystyny

7.00 – 1. + Maria Rzeszutek – od chrześnicy Anety z rodziną

2. + Jan Bogacz – od Roberta i Eweliny Załęskich z dziećmi

18.00 – 1. + Marianna Rymut, r. śm.

2. + Stanisław Kołpa – od rodziny Pudło

NIEDZIELA – 15.10

7.30 – + Jan Bogacz – od Róży Andrzeja Dembińskiego

9.30 – + Aneta Długosz – od męża z dziećmi