04.09.2022. – XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj niedziela adoracyjna – będziemy powierzać Bogu rożne intencje, a zwłaszcza nowy rok szkolny i katechetyczny.
2. W Odporyszowie we środę rozpoczyna się tygodniowy odpust. Kustosz sanktuarium zaprasza do indywidualnego pielgrzymowania. We czwartek Uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki naszej diecezji. Po mszy św. poświęcenie ziarna siewnego
3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po pierwszej mszy św. i po sumie dla róż rodzinnych. Bóg zapłać za wszelkie znaki odpowiedzialności za nasz kościół. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i prosimy o dalsze. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii zespół z Ukrainy – będą śpiewać na mszy św. i rozprowadzać nagrane płyty.
4. Od jutra będzie prowadzony dyżur w naszym parafialnym Klubie Oaza. Będzie on otwarty we wtorki i czwartki po mszy św. wieczornej. Zapraszamy do skorzystania z tego miejsca – można będzie porozmawiać, przeczytać jakieś katolickie czasopismo, wypić herbatę czy kawę. Będzie też prowadzony dyżur kapłana – gdyby ktoś miał jakieś sprawy do omówienia z duszpasterzem. Dodatkowo w każdy czwartek przed Eucharystią wieczorną, czyli o 17.30 będzie prowadzony w kościele namiot spotkania przed N. Sakr.w monstrancji.
5. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, zwłaszcza Mariom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii. We środę po mszy św. wieczornej spotkanie grupy dorosłych.
6. Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. We środę w Centrum Kultury w Żabnie w godz. od 12.30 do 16.30 będzie prowadzona akcja honorowego oddania krwi.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów dotyczących m.in. osoby Jana Pawła I – od dzisiaj błogosławionego. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 5-11.09.2022 r.
7.00 – 1. + Ilona Kołpa – od kolegów z magazynu surowcowego Bruk-Bet
2. + Stanisław Pochroń – od rodziny Kalitów z Niedomic
18.00 – 1. + Ludmiła i Zdzisław Długosz – od syna z dziećmi
2. + Stefania i Ryszard Lizak, rodzice Stefanii: Zofia i Józef
Poza par. + Eugeniusz Drąg – od Józefa Pabian z żoną (x Karol)

7.00 – 1. + Helena Kiełbasa, od wnuka Piotra Kiełbasy z rodz
2. + Anna Sądowicz – 1 r. śm.
18.00 – 1. + Piotr Rodak – od Bogumiły Moskal z rodziną
2. + Stefania i Jan Tomala, z ok. im. Stefanii i 9 r. śm. Jana – od syna z rodz.
Poza par. + Eugeniusz Drąg – od Józefa i Marii Libera (x Karol)

7.00 – 1. + Ryszard Bączalski – 7 dz. po śm. – od rodziny
2. + Janina Szyszka – od Ireny Adamus z rodziną
18.00 – 1. + Maria, Jan Moskal, córki Janina i Stefania, syn Andrzej