11.09.2022. – XXIV Niedziela Zwykła

1. W Odporyszowie trwa tygodniowy odpust. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. dzieci i młodzieży. W kościele będą spotkania poszczególnych klas na mszy św. o godz. 18.00. Jutro zapraszamy klasę I i II; we wtorek klasę IV i V; we środę klasę VI i VII; we czwartek klasę III; w piątek klasy VIII.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma a zarazem Dzień Fatimski – zapraszamy na różaniec o godz. 17.30. Po mszy św. procesja Maryjna wokół kościoła; we środę święto Podwyższenia Krzyża Św. Z tej racji o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po mszy św. wieczornej wyjdziemy pod krzyż misyjny na apel wieczorny.
  3. We czwartek wspomnienie NMP Bolesnej – rozpoczęcie tygodniowego Odpustu Maryjnego w Limanowej. O 17.30 w kościele namiot spotkania przed N. Sakr. wystawionym w monstrancji; w piątek wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa, męcz.; w przyszłą niedzielę święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz ludzi młodych. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień św. Patrona.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Składka na tacę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne. Ostatnia składka inwestycyjna wyniosła 5120 zł.
  5. W przyszłą niedzielę w Zabawie kolejne nabożeństwo ku czci bł. Karoliny – o 15.00 Droga Krzyżowa śladami męczeństwa.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła i na potrzeby inwestycyjne.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych owoców podejmowanych działań.

INTENCJE MSZALNE –  12-18.09.2022 r.

7.00 – 1. + Julia Prząda – od Piotra Pochroń

1. O szczęśliwą operację dla wnuka Michała od Babci

18.00 – 1. + Ks. Eugeniusz Poręba – w r. śm.

1. + Marek Bysiek – 2 r. śm. – od córki Małgorzaty z mężem i dziećmi

Poza par. 1. + Eugeniusz Drąg – od Marty i Grzegorza Nowak (x Karol)

1. + Honorata Dębska – od rodziny Barbary Libera (x Pr)

7.00 – 1. + Robert Bogacz – od Wychowawczyni, rodziców, kol. i koleż. z klasy c. Patrycji