Nowa strona internetowa parafii gotowa!

Nowa strona internetowa parafii gotowa!

 

Odświeżona strona Parafii Niedomice

Bardzo miło nam jest powitać naszych parafian i sympatyków parafii na naszej nowej stronie internetowej. Cieszy bardzo to, że jej idea, jak też i układ powstały dzięki zaangażowaniu i pracy parafian. Pragniemy przy tym miejscu szczególnie serdecznie podziękować naszym parafianom – Katarzynie i Arturowi Dulian z firmy VIZIM za wykonanie wizualnej i programistyczne tej strony. Bez ich zaangażowania i bezinteresownej pomocy, strona by nie powstała. Cieszymy się, że profesjonalna firma, która wykonuje wysokiej jakości realizacje dla firm w całej Polsce, zechciała wykonać stronę i dla niedomickiej społeczności.

 

Rola parafialnej strony internetowej

Nasza strona ma być przede wszystkim wizytówką parafii w Internecie. Chcieliśmy, żeby zawierała zawsze aktualne ogłoszenia parafialne i aktualności, dzięki którym zawsze możliwe byłoby odnalezienie przez Parafian potrzebnych im informacji.

Parafia ma swój profil na Facebooku i tam podaje szereg informacji, jednak nie każdy posiada konto na tym profilu. Ponadto niektórych informacji nie da się tam umieścić tak, by były stale i łatwo odnajdywalne jak np. godziny mszy, spowiedzi, otwarcie kancelarii parafialnej itp.

 

Plany na rozwój serwisu parafii MB Nieustającej Pomocy w Niedomicach

Dzisiejsze czasy dają wiele możliwości, również duszpasterskich po stronie Internetu. Jako wspólnota parafialna, chcemy z tych dobrodziejstw korzystać tak, by pracować lepiej na chwałę Bogu i pożytek ludziom. Mamy nadzieję, że strona pozwoli przekazać wiele cennych informacji na temat parafii.

Część materiałów już umieściliśmy i dotyczyły one np. historii parafii. Mamy jednak w planie, żeby rozwijać ten serwis i publikować  na nim kolejne materiały. Chodzi tu chociażby o udokumentowanie i opisanie pięknych detali związanych z naszym kościołem. Barwne witraże, misternie zdobiony drewniany ołtarz, droga krzyżowa czy tablice upamiętniające np. zasłużonych dla parafii kapłanów, stanowią cenne dziedzictwo sztuki i historii kształtowania się tożsamości oraz materialnego kształtu tej parafii.

 

Pożar serwerowni w Strasbourgu skasował dotychczasową stronę Parafii Niedomice

Warto w tym miejscu wspomnieć, dlaczego w ogóle nowa strona www musiała powstać. Może to się wydawać nieprawdopodobne, ale nasza wcześniejsza strona „spłonęła” w pożarze, który miał miejsce w Strasbourgu. Jak do tego doszło?

Kiedy w nocy z 9 na 10 marca 2021 r. spaliła się we Francji serwerownia jednej z największych firm hostingowych na świecie, wydawało się to niemal nieprawdopodobne. Ta niespotykana na skalę globalną katastrofa w świecie informatycznym, wpłynęła negatywnie na tysiące różnych firm, instytucji i osób prywatnych, na całej ziemi.

W mgnieniu oka zniszczone zostały bowiem, płonąc w gorących płomieniach, dyski serwerów zawierające dane stron internetowych tysięcy klientów tej serwerowni. Problem dotknął wiele globalnych i nie tylko użytkowników. Jednym z nich była Diecezja Tarnowska i w konsekwencji strona naszej parafii. I tak z dnia na dzień, zapisy tworzące poprzedni serwis najzwyczajniej w świecie zniknęły.

 

 

Pożar serwerowni OVH

Pożar serwerowni OVH w Strasbourgu w 2021 r.

 

Ten czas jednak już za nami i mamy nadzieję, że zastosowane zabezpieczenia, tym razem ochronią nas przed podobnego typu zdarzeniami.

 

Życzymy wszystkim miłego korzystania z naszej wspólnej strony parafialnej.