Boże Narodzenie – 25.12.2021 r.

1. Od Jutra będziemy przeżywać oktawę Bożego Narodzenia: jutro święto Św. Rodziny. Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9.30 i 11.00 i 16.00. Składka na tacę jutro będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie  i Tarnowie. Podczas mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy małżonków o wspólne przyjście na Eucharystię. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, wśród nich ks. Proboszczowi, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień św. Patrona.

2. W związku z rygorami sanitarnymi, bardzo prosimy, aby rodziny, które chcą przyjąć kapłana w ramach wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, zgłosiły to w najbliższych dniach – do nabożeństwa na zakończenie Starego Roku np. wrzucając do koszyczka przy wyjściu z kościoła lub podczas zbierania tacy karteczkę z nazwiskiem rodziny i ulicą. Po Nowym Roku rozpoczniemy realizację tych odwiedzin. Niezależnie od tego po Nowym Roku zaprosimy mieszkańców poszczególnych rejonów na mszę św. kolędową w ich intencji do kościoła.

3. Parafialny Oddział Caritas dziękuje wszystkim ofiarodawcom: osobom, które złożyły ofiary w kopertach, zakupili świece i stroiki, czy też wrzucili ofiary do skarbony św. Antoniego. Paniom z Caritasu dziękujemy za wielką pracę charytatywną.

4. Wszystkim życzymy radosnych Świąt i otwartości na Boże dary, które przynosi Nowonarodzony Jezus.

INTENCJE MSZALNE – 26.12.2021-1.01.2022 r.

NIEDZIELA ŚW. RODZINY – 26.12

7.30 – + Ks. Jan Toboła – z ok. imienin

9.30 – + Dariusz Pudło – od Agnieszki i Grzegorza Jakus z USA

11.00 – 1.+Janina Paplińska, Helena, Jan i Władysława Wszołek, Julian i Rozalia Podstawscy

2. Dziękczynna za 25 lat małżeństwa Agnieszki i Roberta z prośbą o bł. Boże i opiekę MBNP na dalsze lata

16.00 – + Stanisław Sikora – od rodziny Kołpa

Poza par  + Julia Prząda – od Skrabaczów z Łęgu Tarnowskiego (x Karol)

ŚW. JANA APOSTOŁA – 27.12

7.00 –  1. + Dariusz Pudło – od koleżanek i kolegów ze szkoły Podst. rocznik 1971

2. + W int. ks. Proboszcza w dniu imienin

18.00 – 1. + Janina i Rudolf Gubernat, Leokadia i Jan Skrzyniarz, zm. rodzice i rodzeństwo – w r. śm. Janiny

2. W int. ks. Proboszcza, o bł. Boże w posłudze kapłańskiej – z int. Rady Parafialnej

Poza par  + Julia Prząda – od siostrzeńca Zbigniewa Bieniek z rodziną (x Karol)

ŚW. MŁODZIANKÓW – 28.12

7.00 – 1. + Dariusz Pudło – od Anny i Wojciecha Mróz

2. + Helena Kiełbasa – początek mszy św. gregoriańskich

18.00 – + Ewa Kołodziej-Glibowska – z ok. 70 urodzin

Poza par  + Julia Prząda – od Klaudii i Danuty Nieć z Filipowic (x Karol)

7.00 – 1. + Dariusz Pudło – od Anny i Mariusza Kuczek z rodziną z Chicago

2. + Helena Kiełbasa – 2 gr.

18.00 – 1. + Maria Poręba, 5 r. śm. – od męża

2. + Aniela, Mieczysław i Władysław Strzelec, s. Stanisław, Władysław i Krystyna, zięć Józef, wnuk Michał, Marian Sak, 6 r.  śm. Anieli

Poza par  + Julia Prząda – od Anny i Macieja Kuboń (x Karol)

7.00 – 1. + Dariusz Pudło – od Haliny i Jerzego Szostaków

2. + Helena Kiełbasa – 3 gr.

18.00 – 1. + Eugeniusz Stec – z ok. im. – od rodziny

2. +Eugeniusz Prażuch – od żony i synów z żonami

Poza par  + Julia Prząda – od Bernadety i Grzegorza Stachura (x Karol)

STARY ROK – 31.12

7.00 – 1. + Dariusz Pudło – od brata Mirosława

2. + Helena Kiełbasa – 4 gr. dla Dawcy

16.00 – 1. Dziękcz. za dar życia w 11 r. przeszczepu, z pr. o bł. Boże oraz o wieczną radość

2. + Wiktoria, Jan i Marianna Bogacz – w 42 r. śm. Wiktorii

Poza par  + Julia Prząda – od siostrzenicy Ewy z rodziną (x Karol)

24.00 – W int. parafian

NOWY ROK– 1.01.2022 r.

7.30 – + Helena Kiełbasa – 5 gr.

9.30 – + Stanisław Sikora – od Czesławy Herduś

11.00 –  W int. Julii w 18. urodziny, o bł. Boże i opiekę MBNP – od rodziców i rodzeństwa

16.00 – Bolesław Rzeszutek – od Moniki i Sławomira Madej

Poza par  + Julia Prząda – od rodziny Radziszewskich (x Karol)