9.04.2023 r. – Niedziela Zmartwychwstania

1. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna w całym Kościele okres 50 dni radości paschalnej – do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie Nieszpory Wielkanocne, kończące Triduum Paschalne. Bóg zapłać za ofiary złożone w Wielki Piątek na potrzeby Ziemi Świętej.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się czynnie w organizację i przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję paniom z Caritasu za przygotowanie pomocy świątecznej, a wszystkim dobroczyńcom za wspieranie tej akcji swoimi ofiarami. Dziękuję zwłaszcza firmie Les-Drób oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary do skarbony św. Antoniego oraz zakupili baranki i paschaliki. Niech Bóg wynagrodzi każdy wysiłek podjęty z miłości do Chrystusa Zmartwychwstałego. Dziękujemy dzieciom za ich ofiary.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00; nie będzie już mszy św. o 16.00. W dniu jutrzejszym składka na tacę będzie przeznaczona na KUL i PAT. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Poprzednia wyniosła 5 tys. zł.
  4. W tym tygodniu będą spotkania katechetyczne w kościele. We środę na mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klasy VI i VII; we czwartek klasę III, a w piątek klasę VIII.
  5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przez cały najbliższy tydzień o godz. 17.45 będziemy się modlić koronką do Bożego Miłosierdzia, przygotowując się w ten sposób do tego święta. O 21.00 zapraszamy na apel papieski do kościoła.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia świąteczny nr Gościa Niedzielnego. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci. Wszystkim życzymy radosnych świąt i błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nowego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE –  10-16.04.2023 r.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 10.04

7.30 – + Izabela, Roman, Andrzej Fudyma, Józefa, Jakub, Piotr Rodak, zm. z rodziny

9.30 – 1. + Piotr Dojka – od kolegów z pracy syna Tadeusza z działu elektr. GZP N-ce

1. + Maria Rzeszutek – od córki Basi z rodziną

11.00 – 1. + Marian Herduś – 14 r. śm.

1. + Dorota Swiątek – od księży z par. Łęg Tarnowski

Poza par. + Jan Bogacz – od OSP w Pasiece Otwinowskiej (x Karol)

7.00 – 1. + Piotr Dojka – od Krystyny Bysiek z rodziną

1. + Henryk Kiełbasa – od kibiców Unii Niedomice