2.04.2023 r. – Niedziela Palmowa

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne od czwartku. Dziękujemy kantorom za śpiew Męki Pańskiej.
  2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Młodych, a równocześnie 18. Rocznice odejścia do Pana św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Maryjny apel papieski o godz. 20.00. Rozpoczniemy od modlitwy różańcowej przed N. Sakr. w monstrancji.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Seminarium Duchownego, jako jałmużnę postną. Bóg zapłać dzieciom, które zbierają swoje drobne ofiary do skarbonek wielkopostnych, z przeznaczeniem dla dzieci ubogich. Dziękujemy za inne ofiary składane do puszki z napisem jałmużna postna.
  4. W Wielki Czwartek w naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i Sakr. Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do tzw. „ciemnicy” i czas na osobistą modlitwę do godz. 22.00.
  5. Wielki Piątek jest pamiątką śmierci P. Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 8.00 w naszym kościele liturgiczna modlitwa poranna. O 17.30 Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. Podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek wierni składają ofiary na potrzeby Ziemi Świętej. W tym roku adoracja Krzyża będzie przebiegała tak jak dawniej. Po zakończeniu liturgii adoracja przy Grobie i czas na osobistą modlitwę do godz. 22.30.
  6. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa, wstrzymując się od sprawowania Mszy św. do nocnego oczekiwania Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgia Godzin w kościele w Wielką Sobotę o godz. 8.00 i 18.30. Poświęcenie pokarmów będzie miało miejsce w sobotę o godz. 8.30 a następnie co pół godziny – do 12.00.
  7. Uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Podczas liturgii odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wigilia Paschalna jest matką wszystkich wigilii – to najbardziej uroczysty moment w całym roku liturgicznym. Procesja rezurekcyjna będzie bezpośrednio po Wigilii Paschalnej w sobotę, dlatego porządek mszy św. w Niedzielę Wielkanocną jak w każdą niedzielę. .
  8. Prosimy o wykorzystanie wszystkich możliwości udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia w kościele, jak również korzystając z transmisji radiowej i telewizyjnej, gdy ktoś nie może być w kościele. Od poniedziałku do środy okazja do spowiedzi od 17.30. Jeśli ktoś w Waszym domu potrzebuje posługi kapłana z ok. świąt, a jest chory, niech to zgłosi. Odwiedzimy wszystkich chorych z okazji świąt i I piątku we środę od godz. 8.30. Ks. Katecheta odwiedzi swoich podopiecznych we czwartek od 8.30.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Życzymy owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

INTENCJE MSZALNE –  3-9.04.2023 r.

7.00 – 1. + Piotr Dojka – od wnuka Rafała z żona

1. + Aleksandra Ptaśnik – od Szwieców z Niedomic
  2. + Cecylia Ptaśnik – od Staszka Kluzy

18.00 – + Ryszard Bączalski – od siostry Jolanty