4.12.2022 r. – II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz Fundacji: Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Panie z Caritasu Parafialnego rozprowadzają świece na stół wigilijny – Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom, zachęcamy do wsparcia tej akcji. Jutro po mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  2. Przypominamy, że msze św. roratnie sprawowane są w dni powszednie o godz. 18.00. Dzisiaj po sumie zapraszamy ministrantów, lektorów, DSM i scholę na spotkanie ze św. Mikołajem.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła we środę Wigilia Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Uroczystość o 7.30, 9.30, 11.30 i 18.00. Po mszy o 11.30 będzie wystawienie N. Sakr. do godz. 13.00 w ramach tzw. Godziny łaski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wykorzystajmy ten wyjątkowy czas, aby uczestniczyć w roratach. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny w tym tygodniu, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
  4. W tym tygodniu odbędą się w kościele spotkania katechetyczne. Dzieci z klasy III Szk. Podstawowej zapraszamy na mszę św. we wtorek o godz. 18.00; klasy VI i VII prosimy we środę, a kl. VIII w piątek. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w następny czwartek – 15.12 po mszy św. wieczornej.
  5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po pierwszej mszy św. i po sumie dla róż rodzinnych. Pan Kościelny rozprowadza opłatki w tym tygodniu: od pn. do pt. przed i po mszy św. wieczornej – os. B; w sobotę od 9.00 – Nowy Świat, Kościuszki, Krótka, 1-Maja, Witosa, Długa.
  6. 21 grudnia od 13.00 w ośrodku zdrowia w Żabnie odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegóły informacji w ośrodku. 8 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w godz. od 8.00 do 12.00 będzie można honorowo oddać krew. W przyszłą niedziele Druhowie z OSP w Niedomicach będą rozprowadzać kalendarze na 2023 rok.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego prowadzenia w całym tygodniu pracy.

INTENCJE MSZALNE –  5-11.12.2022 r.

7.00 – + Robert Bogacz – greg. 22

18.00 – 1. + Zofia i Józef Starzyk, w r. śm. Józefa

1. + Honorata i Jan Dębski – 1 r. śm. Honoraty

Poza par. 1. + Aleksandra Ptasznik – od Elżbiety i Jerzego Kalita (x Karol)

2, + Cecylia Ptaśnik – od Anny i Marka Jasiak (x Kat)

7.00 – + Franciszek Popek – od Małgorzaty i Krzysztofa Wolańskich

18.00 – 1. + Maria, Eugeniusz , Józef Jaje, Zuzanna i Jan Widła, w r. śm. Eugeniusza

1. + Regina Pabian – od kuzyna Janusza z Kanady z rodziną

Poza par. 1. + Robert Bogacz – greg. 23 (x Kat)

1. + Aleksandra Ptasznik – od rodziny Bugielskich (x Karol)

7.00 – + Robert Bogacz – greg. 24

18.00 – 1. + Kazimiera i Józef Barczyk, w 15 r. śm. Józefa, Stanisława i Marcin Przeklasa, Anastazja i Mikołaj Sawczyk

1. + Kazimiera i Jan Pikul, Jerzy, Roman Zduń, Krzysztof Piwowarczyk

Poza par. 1. + Aleksandra Ptasznik – od chrześnicy Barbary z rodziną (x Karol)

1. + Franciszek Popek – rodziny Kijowskich z Sieradzy (x Kat)

NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP – 8.12

7.30 – + Robert Bogacz – greg. 25

9.30 – + Piotr Rodak – od siostry Justyny z mężem i dziećmi

11.30 – + Ks. Marian Grzanka – z ok. imienin

18.00 – + Anna i Józef Warzała, zm. z rodziny – z ok. r śm. Józefa

Poza par. + Aleksandra Ptasznik – od Jurka z rodziną z Czeladzi (x Karol)

7.00 – 1. + Cecylia Ptaśnik – od Krystyny Szpilskiej

1. + Robert Bogacz – greg. 26

18.00 – 1. + Cecylia i Czesław Długosz, ich rodzice – 35 r. śm. Czesława

1. + Marian Marek, Stefania i Marian Kuklewicz, 27 r. śm. Mariana Marka

Poza par. 1. + Ewa Pikul – od Marty i Jerzego Polichleb (x Karol)

1. + Helena Zachara – od Grzegorza z mężem i synem

7.00 – 1. + Franciszek Popek – od Bożeny i Ryszarda Sadko z rodziną

1. + Robert Bogacz – greg. 27

18.00 – 1. + Paweł Dziewa, 6 r. śm. – od rodziny

1. + Janina i Stanisław Cygan, rodzice i rodzeństwo – w r. sm. Janiny

Poza par. 1. + Ewa Pikul – od uczestników pogrzebu (x Karol)

1. + Edward Głowacki – początek mszy gregoriański.ch

7.30 – 1. W int. Róży Marii i Rzeszutek oraz za zm. Członkinie

1. O bł. B. dla Róży Renaty Gubernat oraz za zm. Członkinie

9.30 – + Robert Bogacz – greg. 28

11.00 – + Aleksander Bysiek – z ok. imienin

16.00 – + Stanisław Poręba – od sąsiada Piotra Łątki z rodzina

Poza par. 1. + Ewa Pikul – od uczestników pogrzebu (x Karol)     2. + E. Głowacki 2 greg.