27.11.2022 r. – I Niedziela Adwentu

1. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w całym Kościele czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela, zarówno w tajemnicy zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, jak i tego, które dokona się na końcu świata. Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 18.00. Będzie na nich realizowany specjalny program dla dzieci tematycznie nawiązujący do św. Joachima, dziadka Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału. Dzieci zachęcamy do zrobienia adwentowych lampionów. Postarajmy się też przeżyć ten czas w stanie łaski uświęcającej, aby słowo Boże mogło owocować w naszych sercach.
  2. Od jutra będziemy śpiewać przed mszą św. wieczorną Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, przygotowując się do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we środę święto św. Andrzeja Ap.; w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kpł.; w przyszłą niedzielę św. Barbary. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek od 17.30 czas adoracji i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od 8.30 odwiedziny chorych, a o 15.00 w kaplicy Godzina Miłosierdzia. Na mszy św. składka na cele misyjne. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię. W sobotę o 17.15 różaniec, a następnie Godzinki i msza św.
  3. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają przed kościołem chlebki miłosierdzia ; można też zakupić świecę na stół wigilijny.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i sprzątanie kościoła, a także na cele inwestycyjne.
  5. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie w kościele ze św. Mikołajem. Zapraszamy ministrantów, lektorów, DSM i scholę.
  6. Kościelny będzie rozprowadzał opłatki: od poniedziałku do piątku przed mszą św. wieczorną i po niej os. A, niskie bloki oraz stara szkoła. W sobotę – od 9.00 ul. Złota Góra, Sikorskiego, Spokojna , Rudno i Niedomicka.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia całego Adwentu.

INTENCJE MSZALNE –  28.11-4.12.2022 r.

7.00 – 1. + Krystyna Madejska – od siostrzeńca Krzysztofa

1. + Franciszek Zachara -od córki z mężem

18.00 – + Aleksander Bysiek – od rodziny Wojcieszek

Poza par. 1. + Aleksandra Ptasznik – od Aldony z rodziną z Czeladzi (x Karol)

2, + Robert Bogacz – greg. 15 (x Prob)

7.00 – 1. + Krystyna Madejska – od Zofii i Jana Przydział

1. + Honorata Dębska – od mieszkańców bl. 6

18.00 – + Maria, Kazimierz Hajdo, zm. z rodz. Golonka, Duda i Hajdo – z ok. im. Marii

Poza par. 1. + Aleksandra Ptasznik – od chrześnicy Marii Pszczoła z rodziną (x Karol)

1. + Robert Bogacz – greg. 16 (x Prob)

7.00 – 1. + Krystyna Madejska – od Ireny Madejskiej z dziećmi

1. + Eugeniusz Drąg – od Krystyny Śluzak

18.00 – + Andrzej Fudyma i zm. rodzice – z ok. im. Andrzeja

Poza par. 1. + Aleksandra Ptasznik – od właścicieli i prac. firmy Les-Drób (x Karol)

1. + Robert Bogacz – greg. 17 (x Prob)

7.00 – 1. + Robert Bogacz – greg. 18

1. + Cecylia Ptaśnik – od wnuczki Magdaleny

18.00 – 1. + Krystyna Madejska – od siostry Anny z mężem

1. + Paweł (17 r. śm.) Mieczysław (16 r.) Bysiek, rodzice Jan i Maria, dziadkowie Józef i Ludwika

Poza par. + Aleksandra Ptasznik – od rodziny Gawrońskich z Siedlisk Tuchowskich (x Karol)

7.00 – 1. + Krystyna Madejska – od Ewy Czeczot z rodziną

1. + Robert Bogacz – greg. 19

18.00 – 1. + Piotr Rodak – od siostry Justyny z mężem i dziećmi

1. + Zm, z rodz. Domareckich, Wareckich, Gizów, Szarów, Bierytów i Stawiarskich

Poza par. 1. + Aleksandra Ptasznik – od Haliny i Jana Kwapień (x Karol)

1. + Cecylia Ptaśnik – od rodz. Szwieców z Radłowa

7.00 – 1. + Krystyna Madejska – od Celina Czosnyka z dziećmi

1. + Robert Bogacz – greg. 20

18.00 – 1. + Ewa Pikul, 30 dz. po śm.- od rodziców i rodzeństwa

1. + Michał, Stefania Bogacz, dzieci Stanisław, Józefa, Janusz, w r. śm. Michała

Poza par. + Ewa Pikul – od uczestników pogrzebu (x Karol)

7.30 – + Robert Bogacz – greg. 21

9.30 – 1. + Dorota Swiątek, 30 dz. po śm.- od męża i dzieci

1. + Stefania i Michał Warzała, zm. z rodziny – w r. śm. Stefanii

11.00 – + Barbara i Eugeniusz Drąg – z ok. im.

16.00 – W int. Sabiny i Władysława Miękina – z ok. 55 r. ślubu oraz 80 ur. Władysława

Poza par. + Ewa Pikul – od uczestników pogrzebu (x Karol)