30.10.2022. – XXXI Niedziela Zwykła

1. Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Zapraszamy. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.30, 10.00 i 12.00. Nie będzie mszy św. popołudniowej o 16.00. Po mszy św. o 10.00 wyruszymy w procesji na cmentarz, gdzie będą modlitwy za zmarłych z wypominkami. 1 listopada będzie prowadzona zbiórka na Seminarium przy wejściu na cmentarz, w godzinach od 8.00 do 12.00. W imieniu ks. Rektora dziękujemy serdecznie za każdą ofiarę złożoną na ten szlachetny cel.
  2. Przypominamy, że od południa Wszystkich Świętych przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny przez nawiedzenie kościoła i modlitwę Wierzę w Boga i Ojcze nasz. Ponadto odpust zupełny za zmarłych można zyskać od 1 do 8 listopada przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Wszystkie odpusty zyskujemy pod warunkami zwykłymi, czyli trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić tego dnia do Komunii św., wyzbyć się przywiązania do grzechu i pomodlić się w intencjach papieskich. Przypominamy, że różaniec za zmarłych w listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 15.30.
  3. We środę Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. O 7.15 zaśpiewamy Jutrznię żałobną, a po mszy św. o 9.30 będą modlitwy za zmarłych. O 17.30 różaniec za zmarłych z wypominkami
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa; Wszystkim Solenizantom, wśród nich ks. Sławomirowi składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień św. Patrona.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorną. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. O 15.00 Godzina Miłosierdzia w kaplicy. Na mszy św. w I piątek składka na misje.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy w październiku uczestniczyli w modlitwie różańcowej i podejmowali jej prowadzenie. Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o zrobienie porządku na cmentarzu. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie i ogrzewanie kościoła, a także składane przy okazji wypominek. Dziękuję mieszkańcom ul. Długiej za solidne wywiązanie się ze składek na ogrzewanie. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w wybory Rady Duszpasterskiej. Spotkanie nowej Rady oraz dotychczasowego składu we czwartek po mszy św. wieczornej na plebanii.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów. Jest jeszcze Mały Gość dla dzieci. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i głębokiego przeżycia tajemnicy świętych obcowania.

INTENCJE MSZALNE –  31.10-6.11.2022 r.

7.00 – 1. + Franciszek Popek- od sąsiadki Józefy Skruch

1. + Cecylia Ptaśnik – od sąsiadów Krystyny Kwaśniak z dziećmi

18.00 – 1. + Jan, Maria, Adam Czeczot, Antoni Worwa, Jan, Anna Śliwa, zm. z rodziny

1. + Julia i Władysław Prząda – od Grzegorza Bieniek