30.07.2023 r. – XVII Niedziela Zwykła

1. We wtorek rozpoczniemy miesiąc sierpień. Zachęcamy do podejmowania dobrowolnej abstynencji od alkoholu w int. trzeźwości naszego narodu. Msze św. w niedziele o g. 7.30, 10.00 i 16.00. W dni powszednie msze św. codziennie o g. 18.00. W tym tygodniu będzie dodatkowo msza św. rano jutro, w piątek i w sobotę. W środy Nowenna do MBNP, a w piątki Koronka do Bożego Miłosierdzia po mszy św. wieczornej.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we środę możliwość zyskania odpustu zupełnego, tzw. Porcjunkuli; w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów; w przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień Patrona.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek od 17.30 wystawienie N. Sakr. w monstrancji i modlitwa za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek msza św. wynagradzająca i modlitwa za misje święte, oraz składka na cele misyjne. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godz. przed mszą św. wieczorną, a w piątek od godz. 17.00. O 15.00 Godzina Miłosierdzia w kaplicy. O 17.00 wystawienie PJ w monstrancji w kościele i czas na osobistą modlitwę. W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W sobotę o 17.30 różaniec, a następnie msza św.
  4. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na rzecz organizacji przyjęcia pielgrzymów 17 sierpnia w naszej parafii. Jeżeli ktoś może przygotować konkretną potrawę, np. zupę czy coś innego, bardzo o to prosimy, ale kto nie ma takich możliwości, a chciałby się włączyć w przyjęcie pielgrzymów, niech przekaże na ten cel jakąś ofiarę.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na sprzątanie kościoła oraz na cele inwestycyjne. W niedzielę 13 sierpnia po południu planujemy mszę św. obok kaplicy przy ul. Niedomickiej. Msza św. będzie o godz. 17.00, a od 16.00 modlitwa różańcowa oraz poświęcenie tablicy pamiątkowej umieszczonej w kaplicy. W związku z tym tego dnia nie będzie mszy św. w kościele o 16.00..
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych treści. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia całego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 31.07-6.08.2023 r.

7.00 – + Jan Bogacz – od Grupy Biblijnej

18.00 – + Piotr Rodak – od kolegi Damiana Liro

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od uczestników pogrzebu

1. + Teodozja Bogacz – od wnuczki Magdaleny z rodziną (x Karol)
  2. + Władysław Cierniak – od rodziny Urbanów z Jadownik
  3. Za parafian (Ks. Kat)

18.00 – + Remigiusz Papliński – od koleżanek córki Anny i Elżbiety

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od uczestników pogrzebu

1. + Teodozja Bogacz – od wnuka Łukasza z rodziną (x Karol)
  2. + Władysław Cierniak – od rodziny Uszków
  3. + Jan Bogacz – od Jana Tekieli z rodziną (x Prob.)

18.00 – + Edward Ptaśnik, 19 r. śm., Zofia Ptaśnik, zm. z rodz. Jaworskich i Ptaśnik

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od uczestników pogrzebu

1. + Teodozja Bogacz – od rodziny Niziołek (x Karol)
  2. + Władysław Cierniak – od rodziny Strzesak
  3. + Janusz Czarnecki – od Macieja i Kingi Seremet (x Prob)

18.00 – 1. W int. Michała w 18 urodziny, o bł. Boże – z int. Rodziców

1. + Wiesław Krężołek – z ok. 7 r.śm.

1.      + Władysław Cierniak – od Alicji Gawron z rodziną
  2. + Maria Rzeszutek – od współpracownika Stanisława Kani (x Prob.)
  3.     + Janusz Czarnecki – od uczestników pogrzebu

7.00 – 1. + Janusz Bonior – r. śm.

1. + Antoni Woźny, Jakub i Józefa Rodak

18.00 – + Stanisław Kaczówka, Zofia i Józef Przydział

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od uczestników pogrzebu

1. + Władysław Cierniak – od Małgorzaty i Grzegorza Podsada z Wietrzychowic                3. + Janusz Czarnecki – od uczestników pogrzebu

7.00 – 1. + Stefania i Józef Pochroń w r. śm., syn Stanisław

1. + Jan Bogacz – od Wandy Krzak

18.00 – + Stanisława, Stanisław i Władysław Moskal

Poza par. 1. + Janusz Czarnecki – od uczestników pogrzebu

1. + Władysław Cierniak – od chrzesniaka Marcina Podsada z rodziną
  2. + Karolina Nowak – od uczestników pogrzebu

7.30 – 1. + Janina, Ignacy Madejscy, syn Józef i Stanisław, c. Krystyna, Eleonora Dolasińska, Jan Masłowski;

2. + Jan Bogacz – od strażaków OSP w Niedomicach

10.00 – + Antoni i Jakub Barabaś