23.07. 2023 r. – XVI Niedziela Zwykła

1. Niedługo rozpocznie się miesiąc sierpień, w którym przypada wiele ważnych rocznic. m. in. 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, czy też 103 rocznica Cudu nad Wisłą. W sierpniu zachęcamy do podejmowania abstynencji w int. trzeźwości naszego narodu i do modlitwy w tej intencji.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro św. Kingi, dziewicy, Patronki naszej diecezji; we wtorek święto św. Jakuba Apostoła, a zarazem wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących. We środę św. Joachima i Anny – rodziców NMP; w sobotę św. Marty. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na imieninową Eucharystię.
  3. Dzisiaj po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji można do puszki złożyć ofiarę na pojazdy dla misjonarzy, w ramach akcji 1 grosz za jeden km bezpiecznej jazdy.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła oraz na cele inwestycyjne. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w różne prace na rzecz naszego kościoła i parafii. Od 4 do 18 września w naszym kościele będą wieczory ewangelizacyjne, tematycznie nawiązujące do treści Oazy Nowego Życia II stopnia. Już dzisiaj zapraszamy do udziału.
  5. Przypominamy o możliwości udziału w Pieszej Pielgrzymce tarnowskiej. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Od 1 czerwca 2023 r, trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

– na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

– na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

– oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego prowadzenia w całym tygodniu

INTENCJE MSZALNE – 24-30.07.2023 r.

7.00 – 1. + Stanisława, Roman, Stanisław, Wanda Hajduk

1. + Krystyna Madejska, brat Józef, rodzice – Ignacy i Janina – z ok. im. Krystyny

18.00 – W int. Tomasza i Klaudii Szymańskich o bł. Boże w życiu małż. – od s. Renaty

Poza par. 1. + Maria Rzeszutek – od córki Małgosi z rodziną (x Karol)

1. + Teodozja Bogacz – od Antoniny i Jarosława Żołądź (x Kat)

7.00 – + Jerzy Zduń, , Krzysztof Piwowarczyk

18.00 – + Józefa, Jakub, Piotr Rodak, zm. z rodziny, z ok. im. Jakuba

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od uczestników pogrzebu (x Karol)

1. + Teodozja Bogacz – od rodz. Smolików i Czekańskich (x Kat)

7.00 – + Jerzy, Jan, Genowefa i Wiktoria Kaździoł, 17 r. śm. Jerzego

18.00 – + Stanisława, Józef, Zbigniew, Anna Bator – z ok. im. Anny

Poza par. 1. + Karolina Nowak – od uczestników pogrzebu (x Karol)

1. + Teodozja Bogacz – od siostrzenicy Marioli z rodziną (x Kat)

7.00 – + Stanisława Kawecka – od Emilii Kuta z dziećmi z Tarnowa

18.00 – O bł. Boże i opiekę MBNP dla Jerzego z ok. 60 urodzin, od żony i dzieci z rodzinami

Poza par. 1. + Maria Rzeszutek – od sąsiadów z bl. 13 (x Kat)

1.      + Władysław Cierniak – od uczestników pogrzebu
  2. + Teodozja Bogacz – od wnuczki Anny z rodziną (x Karol)

7.00– + Marianna i Władysław Ciukaj – w 10 r. śm.

18.00 – W int. Agnieszki i Zbigniewa Rzeszutek – dz.-bł. o bł. Boże i opiekę MBNP z omk. 25 rocznicy ślubu

1. + Władysław Cierniak – od uczestników pogrzebu
  2. + Teodozja i Stanisław Bogacz – od Krystyny i Jerzego Krzak z rodzina (x Kat)

7.00 – + Karolina Nowak – od prac. Poczty Polskiej w Tarnowie