30.01.2022 r. – IV Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy kolejną niedzielę synodalną, poświęconą tematycznie osobom chorym i niepełnosprawnym oraz trosce o ludzi potrzebujących pomocy.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana; we środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, MB Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 16.00 i 18.00. Na wszystkich mszach świętych będzie poświęcenie gromnic. Prosimy zatem o przyjście na Eucharystię ze świecami, wyposażonymi w okapniki. Będzie to równocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na klasztory klauzurowe. We czwartek wspomnienie św. Błażeja; w sobotę św. Agaty, dziew. i męcz. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień Patrona.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszą św., a w piątek od 17.00. We czwartek od 17.30 czas adoracji przed N. Sakr i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od 8.30 odwiedziny chorych. O 15.00 Godzina Miłosierdzia w kaplicy. Składka na tacę na cele misyjne. W sobotę o 17.30 różaniec, a po nim msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i sprzątanie Kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii przy okazji mszy św. kolędowych. Przeznaczymy na remont organów. Ministranci z kolei zebrali blisko 2.000,-. Bóg zapłać.
  5. We współpracy z naszymi parafianami, zdołaliśmy zbudować całkowicie nową stronę internetową naszej parafii. Strona ma charakter przede wszystkim informacyjny. Dzięki temu możliwe będzie sprawdzenie np. ogłoszeń parafialnych czy ważnych informacji na temat życia parafialnego. Zachęcamy do odwiedzenia łatwego do zapamiętania nowego adresu: parafianiedomice.pl.
    Strona będzie nadal rozwijana o nowe funkcjonalności, a materiały na niej będą sukcesywnie uzupełnianie, zarówno w tekst jak i w zdjęcia. Dziękujemy osobom zaangażowanym w tworzenie tej strony. Szczególnie dziękujemy państwu Katarzynie i Arturowi Dulian z firmy VIZIM, którzy wykonali z entuzjazmem i bezinteresownie część programistyczną oraz wizualną serwisu. Dziękujemy też anonimowym dobroczyńcom.
  6. Miesiąc luty jest poświęcony m.in. modlitwie za konających. Jutro – w poniedziałek – zebranie rodziców w budynku szkoły. Nie dotyczy rodziców dzieci z kl. I i IV.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia pracy i odpoczynku.

INTENCJE MSZALNE – 31.01-6.02.2022 r.

7.00 –  1. + Czesław Łachut – od koleż. i kol. dz. obsługi klienta Bruk-Bet Wsch. i Zach.

1. + Bolesław Rzeszutek – od Joanny i Tadeusza Rzeszutek z rodziną

18.00 – 1. + Dariusz Pudło – od Barbary i Piotra z rodziną

1. + Irena i Wojciech Bogacz, syn Józef – z int. Romana Bogacza

Poza par  1. + Robert Bogacz – od kolegi Stanisława Marka (x Karol)

1. + Józef Bogacz – od Edwarda Rudzińskiego i Stanisława Lechowicza

7.00 – 1. + Józef Bogacz – od rodziny Żabów z Ilkowic

1. + Janina Szyszka, 30 dz. po śm. – od córki z rodziną

18.00 – 1. + Józef Komada – od Marzeny Piękoś z rodziną

1. + Wiktoria, Małgorzata, Kazimiera, Eugeniusz Pochroń – w r. śm. Małgorzaty i Kazimiery Poza par. 1. + Robert Bogacz – od Krzysztofa i Justyny Zych (x Karol)
  2. + Bolesław Rzeszutek – od Katarzyny i Rafała Prażuch z dziećmi

MB GROMNICZNEJ – 2.02

7.30 – + Tadeusz Gubernat – od rodziny Szwieców

16.00 – + Janina, Rudolf Gubernat, Leokadia, Jan Skrzyniarz, , zm. rodzice i rodzeństwo – w 18 r. śm. Rudolfa i 11 r. śm. Leokadii

18.00 – 1. + Zofia i Czesław Woźny, Maria i Tadeusz Żołądź, bratowa Zenona w r. śm. Zofii

1. + Dariusz Pudło – od Beaty i Adama Kusiak

Poza par  1. + Robert Bogacz – od Krystyny i Stanisława Zych (x Karol)

7.00 – 1. + Mieczysław Bysiek – od Dyr. i prac. obsługi Szk. Podst. w Niedomicach

1. + Józef Ptasznik – od wnuka Łukasza z żoną Karoliną

18.00 – 1. Zmarli wypominani z rodz. Sak, Ptaśnik, Szpilski, Gruchała, Ptasznik i Pikul

1. + Stefania Sak – od uczestników pogrzebu

Poza par  + Robert Bogacz – od Jadwigi i Zbigniewa Flis (x Karol)

7.00 – 1. + Marian Poremba – od Marii Kaździoł z rodziną

1. + Krystyna Madejska, 30 dz. po śm. – od sióstr Anieli i Zofii

18.00 – 1. + Stanisław Sikora – od Anny i Dariusza Żołądź

1. + Justyna Drąg, Kazimierz, Felicja, Józef Kielich, Maria, Jan Moskal – z ok. r. śm. Jana i Felicji Poza par  + Robert Bogacz – od Ireny Madejskiej (x Karol)

SOBOTA– 5.02.

7.00 – 1. + Czesław Łachut – od rodziny Dembińskich

1. + Stefania Pochroń – od sąsiadów z ul. Wyspiańskiego

18.00 – 1. + Anna Sądowicz – od wnuczki Moniki z rodziną

1. + Genowefa, Stanisław, Anna, Władysław Szymański

Poza par  + Robert Bogacz – od rodziny Mikulców (x Karol)

NIEDZIELA – 6.02

7.30 – + Robert Bogacz – od żony i dzieci

9.30 – + Maria, Stanisław, Marian Skrabacz – w 10 r. śm. Marii

11.00 – + Stanisław Poręba – 16 r. śm.

16.00 – + Franciszek Popek, 30 dz. po śm.- od córki Małgorzaty z mężem

Poza par   + Robert Bogacz – od Moniki i Tomasza Wajdów (x Karol)