3.12.2023 r. – I Niedziela Adwentu

1. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w całym Kościele czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela, zarówno w tajemnicy zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, jak i tego, które dokona się na końcu świata. Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 18.00. Będzie na nich realizowany specjalny program dla dzieci tematycznie nawiązujący do św. Franciszka. Zapraszamy do licznego udziału w roratach dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci zachęcamy do zrobienia adwentowych lampionów. Postarajmy się też przeżyć ten czas w stanie łaski uświęcającej, aby słowo Boże mogło owocować w naszych sercach.
2. Od jutra będziemy śpiewać przed mszą św. wieczorną Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, przygotowując się w ten sposób do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Barbary; we środę św. Mikołaja; we czwartek św. Ambrożego. Będzie to równocześnie I czwartek miesiąca. Od 17.30 wystawienie N. Sakr. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Uroczystość o 7.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Po mszy o 11.30 będzie wystawienie N. Sakr. do godz. 13.00 w ramach tzw. Godziny łaski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i sprzątanie kościoła, a także na cele inwestycyjne. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
4. Spotkania formacyjne: schola we środę o 19.00; grupa dorosłych we środę po mszy św.; grupa młodzieżowa we czwartek o 19.00; DSM w sobotę o 9.00. Dzieci z klasy III zapraszamy z rodzicami na mszę św. we środę o 18.00. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie w kościele ze św. Mikołajem. Zapraszamy ministrantów, lektorów, DSM i scholę.
5. P. Kościelny będzie roznosił opłatki od poniedz. do piątku przed i po mszy św. wieczornej: os. A; niskie bloki, stara szkoła. W sobotę od 9.00 Złota Góra, Sikorskiego, Spokojna, Rudno i Niedomicka.
6. W przyszłą niedzielę od 13:00 druhowie z OSP w Niedomicach będą roznosili kalendarze strażackie.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia całego Adwentu.

INTENCJE MSZALNE – 4-10.12.2023 r.

7.00 – 1. + Stanisław Kołpa – od wnuków (30)

1. + Bogdan Bolek – od kuzynki Ewy Kołpa z rodziną

18.00 – 1. + Jan Bogacz – od rodziny Owców i Bajorków

1. + Stanisława Kawecka – od wnuka Grzegorza z rodziną

Poza par. + Józef Sądowicz – od uczestników pogrzebu (x Karol)

WTOREK  – 5.12

7.00 – 1. + Bogdan Bolek – od Zofii i Eugeniusza Kuczek z rodziną

1. + Stanisława Kawecka – od Elżbiety i Jerzego Kalita

18.00   1. + Zofia i Józef Starzyk – r. śm. Józefa

1. + Władysław Cierniak – od chrześnicy Danuty z rodziną

Poza par. + Józef Sądowicz – od uczestników pogrzebu (x Karol)

7.00 – 1. + Maria Rzeszutek – od Marty i Roberta Gnieckich

1. + Bogdan Bolek – od Aleksandry Ptaśnik z rodziną

18.00 – 1. + Stanisława Kawecka – od czł. Róży Doroty Poręba – do której należała

1. + Maria, Eugeniusz, Józef Jaje, Zuzanna i Jan Widła, w r. śm. Eugeniusza

Poza par. + Józef Sądowicz – od Barbary Trytko z rodziną (x Karol)

7.00 – 1. + Stanisława Kawecka – od Małgorzaty i Antoniego Babicz

1. + Władysław Cierniak – od rodziny Rogóżów

18.00 – 1. + Teodozja i Stanisław Bogacz, 1 r. śm. Teodozji

1. + Maria i Franciszek Bogacz, syn Tadeusz (4 r.), syn Franciszek (14r.) i zm. z rodz.

Poza par. 1. + Józef Sądowicz – od Haliny z rodziną (x Karol)

1. + Bogdan Bolek – od Grażyny i Leszka Biedak z rodziną

7.30 – 1. + Stanisława Kawecka – od rodz. Ptaśników z ul. Niedomickiej

1. W int. rodziny, o zdr., bł. Boże i opiekę MBNP