29.10.2023 r. – XXX Niedziela Zwykła

1. We wtorek ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Zapraszamy. We środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.30, 10.00 i 12.00. Nie będzie mszy św. popołudniowej o 16.00. Po mszy św. o 10.00 wyruszymy w procesji na cmentarz, gdzie będą modlitwy za zmarłych z wypominkami. 1 listopada będzie prowadzona zbiórka na Seminarium przy wejściu na cmentarz, w godzinach od 8.00 do 12.30. W imieniu ks. Rektora dziękujemy serdecznie za każdą ofiarę złożoną na ten szlachetny cel.
  2. Przypominamy, że od południa Wszystkich Świętych przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny przez nawiedzenie kościoła i modlitwę Wierzę w Boga i Ojcze nasz. Ponadto odpust zupełny za zmarłych można zyskać od 1 do 8 listopada przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Wszystkie odpusty zyskujemy pod warunkami zwykłymi, czyli trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić tego dnia do Komunii św., wyzbyć się przywiązania do grzechu i pomodlić się w intencjach papieskich. Przypominamy, że różaniec za zmarłych z wypominkami w listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 15.30.
  3. We czwartek Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. O 7.15 zaśpiewamy Jutrznię żałobną, a po mszy św. o 9.30 będą modlitwy za zmarłych. O 17.30 różaniec za zmarłych z wypominkami
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa; Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień św. Patrona.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorną. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. O 15.00 Godzina Miłosierdzia w kaplicy. Na mszy św. w I piątek składka na misje. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii wszystkich chorych, których mamy odwiedzać w I piątki. Ostatnio wiele było zmian, więc chcemy uaktualnić listę chorych.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy w październiku uczestniczyli w modlitwie różańcowej i podejmowali jej prowadzenie. Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o zrobienie porządku na cmentarzu. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie i ogrzewanie kościoła, a także składane przy okazji wypominek.
  7. Spotkanie LSO we wtorek po mszy św. wieczornej; schola w piątek o 16.30. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów. Jest jeszcze Mały Gość dla dzieci. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i głębokiego przeżycia tajemnicy świętych obcowania.

INTENCJE MSZALNE – 30.10-5.11.2023 r.

7.00 – 1. + Jan Bogacz – od Ireny Gubernat z Tarnowa

1. + Janina i Remigiusz Papliński – od Zofii i Czesława z Tarnowa

18.00 – 1. + Stanisław Cygan, rodzice, rodzeństwo – w r. śm. Stanisława

1. + Helena i Władysław Kluza – w r. śm. Heleny

Poza par. + Stanisław Wielgus – od Stanisławy Bonek z rodziną (x Karol)

WTOREK  – 31.10

7.00 – 1. + Jan Bogacz – od Marty Duźniak, koleżanki córki Krystyny

1. + Remigiusz Papliński – od sąsiadów Długoszów

18.00   1. + Władysław Cierniak – od właścicieli firmy Mat-Bud

1. + Zbigniew Orłowski – 7 r. śm.- od żony z prawnuczką

Poza par. + Stanisław Wielgus – od Anny i Stanisława Gąsior (x Karol)

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1.11

7.30 – 1. + Jan i Alicja Wawrzonek, w r. śm. Alicji

1. W int. Krystyny, z ok. 84 ur., o bł. B. i opiekę MBNP – od męża i synów z rodz.

10.00 – 1. + Anna, Roman Pieczarka, Maria, Jan, Adam Czeczot, Eligiusz Padło

1. + Kazimierz Moskal, Stanisław Wójcik, ich rodzice

12.00 – + Ewa Pikul, 1 r. śm. – od matki chrzestnej

Poza par. 1. + Stanisław Wielgus – od kolegów z pracy zięcia Grzegorza (x Karol)

1. + Jan Bogacz – od Izabeli Zaucha

DZIEŃ ZADUSZNY – 2.11

7.30 – + Izabela, Roman, Andrzej Fudyma, Józefa, Jakub, Piotr Rodak, zm. z tych rodz.

9.30 – + Katarzyna, Janusz, Józef Zięcina, Wiktoria, Marcin Poręba

18.00 – + Cecylia, Jan, Zbigniew, Józef Ptaśnik i zm. z tych rodzin

Poza par. + Stanisław Wielgus – od kolegi Kazka z rodziną (x Karol)

7.00 – 1. + Maria Rzeszutek – od Jadwigi i Grzegorza Gubernat z rodziną

1. + Ryszard Pietruszka, 30 dz. po śm. – od rodziny

18.00 – 1. + Rozalia i Julian Podstawscy, 31 r. śm. Rozalii

1. + Józef Kotapka, 11 r. śm., rodzice Janina i Adam, brat Czesław

Poza par. + Stanisław Wielgus – od Górowskich z Żabna (x Karol)

7.00 – 1. + Dorota Świątek , 1 r. śm. – od męża i dzieci

1. + Julia, Rozalia, Cecylia i Stanisław Brożek, w r. śm. Cecylii

18.00 – 1. + Janusz, Józef, Wiktoria, Katarzyna, Marian

1. + Ludwika i Adam Pabian, s. Jan, zm. z rodz. – w r. śm. Ludwiki

Poza par. + Stanisław Wielgus – od koleżanki żony (x Karol)

7.30 – 1. + Józef Madejski, 3 r. śm.

1. + Stanisław Kołpa – od Moniki i Dariusza Wybraniec z rodziną (1)

9.30 – + Tadeusz, Julia i Czesław Janik, w r. śm. Tadeusza

11.00 – + Karolina Nowak – od koleżanki Ilony Tomala z Bogdanem

16.00 – + Janina Pietruszka i zm. z rodziny – 8 r. śm.

Poza par.  + Stanisław Wielgus – od Swata Kazimierza Brody (x Karol)