22.10.2023 r. – XXIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Uroczystość św. Jana Pawła II, a zarazem niedziela misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Nabożeństwo różańcowe o 16.00. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na cele misyjne. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe o g. 17.30, a po nim msza św. W tym tygodniu okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństwa różańcowego – przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w sobotę przypada święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię.
  3. „Burmistrz Żabna zaprasza na uroczystość otwarcia Centrum Kulturalno- Społecznego w Niedomicach oraz piknik historyczny poświęcony pamięci Powstańców Styczniowych z terenu naszej gminy, które odbędą się w niedzielę 29 października w Niedomicach. Wydarzenie rozpocznie się w naszym kościele mszą świętą pod przewodnictwem ks. Bp Leszka Leszkiewicza o godzinie 11:00. Po mszy św. przemarsz na ul. Szkolną, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie budynku, odsłonięcie obelisku poświęconego Powstańcom, a także rekonstrukcja obozu powstańczego z 1863 roku. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji, o których dowiedzieć się można ze strony internetowej gminy. Serdecznie zapraszamy.”
  4. Od 22 lat Diecezjalnym Spotkaniom Misyjnym Róż Żywego Różańca towarzyszy modlitwa o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Jana Czuby. W tym roku odbędzie się ono w dniu 28 października w parafii bł. Karoliny w Tarnowie. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Po Mszy św. zaplanowana jest projekcja nowego filmu o ks. Janie pt. «Tata z Małopolski».
  5. „Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na obchody 25-lecia. Dziś (22.10) od godziny 15:00 na Akademii Tarnowskiej budynek C między innymi spotkania z Grzegorzem Czerwickim, koncert Sun Day Quartet i Arkadio. Wstęp wolny.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie oraz sprzątanie kościoła. Dziękujemy tym, którzy zajmują się zbieraniem tych ofiar. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy nr Małego Gościa dla dzieci. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego przeżycia tego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 23-29.10.2023 r.

7.00 – 1. + Jan Bogacz – od rodziny Spindów i Domareckich

1. + Remigiusz Papliński od sąsiadów córki z ul. Długiej

18.00 – 1. + Józef Sądowicz, 7 dz. po śm.- od żony Władysławy

1. W int. Barbary i Krzysztofa, o bł. B. i opiekę MB – od matki chrzestnej

WTOREK  – 24.10

7.00 – 1. + Jan Bogacz – od Magdaleny i Pawła Dembińskich z dziećmi

1. + Stanisław Kołpa – od kolegów i koleżanek z pracy syna Marcina – oddz. Wsparcia biznesu w Brzesku.

18.00   1. + Ilona Kołpa, 2 r.śm. – od męża z rodziną

1. + Stanisława Kawecka -od prac. Publicznego Przedszkola w Niedomicach

7.00 – 1. + Jan Bogacz – od Małgorzaty i Marcina Kuruców

1. + Robert Bogacz – od kuzyna Krzysztofa Saładygi

18.00 – 1. + Józefa, Jakub, Piotr Rodak, zm. z rodziny – w r. śm. Jakuba

1. + Stanisław Kołpa – od członków. Róży Wiesława Bąka

Poza par. + Stanisław Wielgus – od uczestników pogrzebu (x Karol)

7.00 – 1. + Stanisław Kołpa – od kolegów i koleżanek z pracy syna Marcina z sekcji planowania remontów

1. + Jan Bogacz – od Wiesława Świerczek z rodziną

18.00 – 1. + Ilona Kołpa, 2 r. śm. – od rodziców

1. + Władysław Cierniak, od syna Krzysztofa z rodziną

Poza par. + Stanisław Wielgus – od rodziny Gubernat z Ilkowic (x Karol)

7.00 – 1. + Jan Bogacz – od Grzegorza Glazera z Magdaleną

1. + Rozalia Loraj, 7 dz. po śm. – od rodziny

18.00 – 1. + Anna, Roman Gubernat, r. śm. Anny, wnuk Mateusz i zm. z rodziny

1. + Leokadia Sikora – od rodziny Rodaków

7.00 – 1. + Agnieszka Marek – 7 dz. po śm. – od siostry Grażyny z mężem

1. + Jan Bogacz – od Agnieszki i Zbigniewa Śledź

18.00 – 1. + Tadeusz Markociński, rodzice, rodzeństwo i teściowie

1. + Krystyna i Jan Panek, z ok. r. śm. Jana – od dzieci i wnuków

Poza par. + Stanisław Wielgus – od prac. firmy AGRA w Tarnowie (x Karol)

7.30 – 1. + Jan Bogacz – od Marii i Krzysztofa Wrony

1. + Janina i Adam Poremba, w r. ich śm. – od rodziny

9.30 –  Stanisław Skruch, jego rodzice : Kazimiera i Antoni, w 5 r. śm. Stanisława

11.00 – 1. Dziękczynna za dar wolnej Ojczyzny, z prośbą o jedność dla wszystkich Polaków oraz o wieczną radość dla tych, którzy oddali swe życie broniąc naszej wolności.

1. + Remigiusz Papliński, od rodziny Danuty i Michała Sterkowiczów

16.00 – + Stefania i Henryk Konopa – w r. śm. Stefanii

Poza par.  + Stanisław Wielgus – od Edyty i Kamila Śledź (x Karol)