29.01.2023 r. – IV Niedziela Zwykła

1. Dla dzieci i młodzieży szkolnej rozpoczęły się ferie zimowe. Zachowujmy zasady bezpieczeństwa, aby czas odpoczynku przyniósł same dobre owoce.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana; we czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, MB Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 16.00 i 18.00. Na wszystkich mszach świętych będzie poświęcenie gromnic. Prosimy zatem o przyjście na Eucharystię ze świecami, wyposażonymi w okapniki. Będzie to równocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę będzie przeznaczona na klasztory klauzurowe. W piątek wspomnienie św. Błażeja; w niedzielę św. Agaty, dziew. i męcz. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień Patrona.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszą św., a w piątek od 17.00. We czwartek od 17.30 czas adoracji przed N. Sakr i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w formie namiotu spotkania. W piątek od 8.30 odwiedziny chorych. O 15.00 Godzina Miłosierdzia w kaplicy. Składka na tacę na cele misyjne. W sobotę o 17.30 różaniec, a po nim msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i sprzątanie kościoła. Miesiąc luty jest poświęcony m.in. modlitwie za konających. We środę po mszy św. wieczornej spotkanie grupy dorosłych. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne. Przed południem adoracja miedzy mszami św. a po południu od 15.00 do 16.00.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia pracy i odpoczynku.

INTENCJE MSZALNE –  30.01-5.02.2023 r.

7.00 – 1.+ Regina Pabian – od kuzynki Iwony i Tadeusza

1. + Zofia Solak – od Zarządu i kolegów z firmy Certech

18.00 –  + Andrzej i Anna Szostak, s. Józef, żona Krystyna, Jan Masłoń, Marian Sławiński, zm. z rodz. Szostaków i Kalitów

Poza par. 1. + Dorota Świątek – od Dyr. i prac. Przedszkola w Łęgu Tarn. (x Karol)

1. + Ryszard Bączalski – 21 gr.
  2.  + Piotr Rodak – od Janusza Mosio z rodz. (x Kat)

7.00 – + Eugeniusz Zachara, 17 r. śm. i Helena Zachara

18.00 – 1. + Bronisław Madejski – od córki Eweliny z rodziną

1. + Jan Szwiec, Wanda Fido, Halina Seremet i zm. z rodziny

Poza par.  1. + Danuta Sawczyńska – od uczestników pogrzebu (x Karol)

1. + Ryszard Bączalski – 22 gr.
  2.  + P. Rodak – od koleżanki Katarzyny (x Kat)

7.00 – + Franciszek Zachara – od Sebastiana Bodzioch z Wrzępi

18.00 –1. + Teresa i Tadeusz Tokarscy

1. + Irena, Wojciech, Józef Bogacz, w 5 r. śm. Ireny

Poza par. 1. + Danuta Sawczyńska – od uczestników pogrzebu (x Karol)

1. + Ryszard Bączalski – 23 gr.    3. + R. Bączalski – od siostry Katarzyny (x Kat)

7.30 – 1.+ Aleksandra Ptasznik – od syna Zbigniewa

1. + Ewa Pikul – od rodzeństwa z rodzinami

16.00 – + Bolesław Łata, s. Bolesław, Rozalia i Stanisław Pyrek

18.00 – + Genowefa, Stanisław, Maria, Władysław Szymański

Poza par. 1. + Teodozja Bogacz – od sąsiadów Eweliny i Roberta Załęskich z dziećmi (x K)

1. + Ryszard Bączalski – 24 gr. 3. + Cecylia Ptaśnik – od wnuczki Pauliny z rodz. (xKat)

7.00 – + Dariusz Pudło – od chrzestnej

18.00 – 1. + Justyna Drąg, Maria i Jan Moskal, Kazimierz, Felicja, Józef Kielich, r. śm. Felicji i Jana

2. + Ryszard Bączalski – od siostry Jadwigi

Poza par. 1. + Teodozja Bogacz – od rodziny Partyka z Dębicy (x Karol)

1. + Ryszard Bączalski – 25 gr. 3. + Franciszek Zachara – od wnuczki z rodziną (x Pr)

7.00 – + Cecylia Ptaśnik, 1 r. sm. , Jan, Józef Zbigniew Ptaśnik

18.00 – 1. + Stanisław, Stanisława, Władysław Moskal

1. + Michał Sikora, Wojciech Dziurdzia

Poza par. 1. + Teodozja Bogacz – od Heleny Sowa i Bogdana Gąsior (x Karol)

1. + Ryszard Bączalski – 26 gr. 3.+ Piotr Rodak – od Zarządu SKS Unia N-ce (x Pr)

7.30  – + Stanisław Poręba – 17 r. śm.

9.30 – + Helena, Antoni Kostrzewa, 29 r. śm. Antoniego – od syna z rodziną

11.00 – + Maria, Stanisław, Marian Skrabacz – w 11 r. śm. Marii

16.00 – + Józef Sztorc – 22 r. śm.  – od rodziny

Poza par. 1. + Teodozja Bogacz – od Zofii i Kazimierza Schab (x Karol)

1. + Ryszard Bączalski – 27 gr.
  2. W int. parafian (x Pr)