22.01.2023 r. – III Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego; we środę święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan; we czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bp; w sobotę św. Tomasza z Akwinu, a w Krościenku msza św. o rychłą beatyfikację sł. B. ks. F. Blachnickiego. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię imieninową.
  3. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji serdecznie zaprasza na XII Forum Formacyjne „Aby byli Jedno”, które odbędzie się w dniach 28-29 stycznia 2023 r. w Tarnowie. Podczas Forum chcemy uczyć się jak budować w Kościele wewnętrzny ekumenizm i jak współpracować w przestrzeni hierarchii i charyzmatu. Gośćmi tegorocznego spotkania będą: bp Artur Ważny, o. Wit Chlondowski, p. Aleksander Bańka i p. Marcin Jakimowicz. Zapisy i informacje na stronie internetowej Forum Formacyjnego www.fftarnow.pl oraz na stronie Facebook’u Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji.
  4. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kapłana podczas wizyty duszpasterskiej i za ofiary złożone na ich ręce.
  5. We czwartek w naszej szkole będzie miała miejsce wizytacja katechetyczna – pierwszy etap wizytacji kanonicznej w naszej parafii. 19 marca rozpoczniemy misje w naszej parafii, bezpośrednio przygotowujące nas do wizytacji.
  6. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Nr KRS 0000211791 na ulotkach.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przypominamy, że Gość Niedzielny od Nowego Roku kosztuje 10 zł., a Mały Gość – 7 zł. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE –  23-29.01.2023 r.

7.00 – 1. + Cecylia Ptaśnik – od rodziny Ziębów

1. + Maria Rzeszutek – 7 dz. po śm. – od rodziny
  2. + Zofia, Edward Ptasznik, Maria i Eugeniusz Lechowicz – od Ani i Łukasza

18.00 – + Kazimiera, Antoni Skruch, syn Stanisław, Stanisław i Maria Kądziołka

Poza par. 1. + Teodozja Bogacz – od Jolanty Panek (x Karol)   2.+ Ryszard Bączalski – 14 gr.

7.00 – + Regina Pabian – od Celiny i Eugeniusza Mytnik

18.00 – 1. + Katarzyna i Szczepan Burzawa, syn Jan i Władysław, córka Zofia-od Burzawów

1. + Jan, Cecylia, Józef Ptaśnik i zm. z rodziny

Poza par.  1. + Teodozja Bogacz – od rodziny Koziołów (x Karol)

1. + Ryszard Bączalski – 15 gr.
  2. + Stanisław Poręba – od Kazimierza Spindy z rodziną

7.00 – 1. + Piotr Rodak – od Agaty i Rafała Byś

1. + Aleksandra Ptasznik – od mieszkańców ul. Zawodzie

18.00 –1. + Ks. Jan Toboła – w r. śm.

1. + Janina, Rudolf Gubernat, Leokadia i Jan Skrzyniarz, zm. rodzice i rodzeństwo, w 17 r. śm. Janiny, 19 r. Rudolfa i 12 r. Leokadii

Poza par. 1. + Teodozja Bogacz – od Eleonory Sak (x Karol)

1. + Ryszard Bączalski – 16 gr.

7.00 – 1. + Jan Bogacz – 7 dz. po śm.- od rodziny

1. + Eugeniusz Drąg – od Teodozji Bogacz z rodziną

18.00 – 1. + Maria i Ludwik Budzyń – w r. śm. Marii

1. + Piotr i Eleonora Spinda – w r. śm. Eleonory

Poza par. 1. + Teodozja Bogacz – od siostry Walerii Kozioł (x Karol)

1. + Ryszard Bączalski – 17 gr.

7.00 – + Piotr Dojka – od chrześniaka Mariusza

18.00 – 1. + Franciszek, Bogdan i Andrzej Popek

1. + Józef Flis, 5 r. śm. – od żony i dzieci

Poza par. 1. + Teodozja Bogacz – od Teofili Partyka (x Karol)

1. + Ryszard Bączalski – 18 gr. 3. + Franciszek Zachara – od rodziny Wiatr

7.00 – 1. + Piotr Rodak – od koleżanek i kolegów z Technikum

1. W int. Bogu wiadomej

18.00 – 1. + Maria, Ferdynand Ptasznik, ich zm. dzieci – od córki Marii

1. + Zofia, Czesław, Zenona Woźny, Maria, Tadeusz Żołądź – w r. sm. Zofii

Poza par. 1. + Teodozja Bogacz – od Grażyny z mężem (x Karol)

1. + Ryszard Bączalski – 19 gr.

7.30  – + Wiktoria, Kazimiera, Małgorzata i Eugeniusz Pochron, w r. śm. Małgorzaty i Kazimiery

9.30 – + Piotr Rodak – od Krzysztofa Jaje z rodzicami

11.00 – + Maria, Jan, Eugeniusz Tatarczuch – z ok. 29 r. śm. Marii

16.00 – + Cecylia Czeczot – od sąsiadów z bl.12 i 13

Poza par. 1. + Teodozja Bogacz – od Teresy Kałuckiej (x Karol)  2. + R. Bączalski – 20 gr.