28.01.2024 r. – IV Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy ks. Proboszczowi z parafii Chojnik za posługę słowa w dniu dzisiejszym. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na budowę kościoła w Chojniku. Dziękujemy za Waszą ofiarność.

2. Rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne. Po mszy św. wystawienie N. Sakr. i czas na modlitwę. Po południu od 15.00 do 16.00 Godzina Święta – bardzo/ prosimy o skorzystanie z tej możliwości adoracji i modlitwy. O 16.00 msza św. z Nieszporami.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki na Lateranie; we wtorki o 17.45 modlimy się w kościele Liturgią Godzin – zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po mszy św. wieczornej spotkanie LSO. We środę wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana; po mszy św. spotkanie scholii grupy dorosłych. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, MB Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 16.00 i 18.00. Na wszystkich mszach świętych będzie poświęcenie gromnic. Prosimy zatem o przyjście na Eucharystię ze świecami, wyposażonymi w okapniki. Będzie to równocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na klasztory klauzurowe. W sobotę wspomnienie św. Błażeja. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień Patrona.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszą św. We czwartek od 17.30 czas adoracji przed N. Sakr i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w formie namiotu spotkania. W piątek od 9.00 odwiedziny chorych. O 15.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy I piątkowe, a następnie msza św. o 16.00, podczas której będzie przyjęcie do DSM. Na mszy św. o 18.00 będzie posłanie i modlitwa za naszego parafianina, który udaje się do Afryki jako wolontariusz w zakresie prac budowlanych, W sobotę o 17.30 różaniec, a po nim msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
5. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i sprzątanie kościoła. Miesiąc luty jest poświęcony m.in. modlitwie za konających. We środę po mszy św. wieczornej spotkanie grupy dorosłych. W przyszłą niedzielę drugi dzień nabożeństwa 40-godzinnego. Przed południem adoracja miedzy mszami św. a po południu od 15.00 do 16.00.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia pracy i odpoczyn

INTENCJE MSZALNE – 29.01-4.02.2024 r.

7.00 – 1. + Zofia Sobczak – 29 gr. 2. + Janusz Czarnecki – od siostry Danuty z rodziną
18.00 – 1. + Leokadia Sikora – od Eweliny z rodziną
2. + Karolina Nowak – od Magdaleny i Pawła z synami
Poza par. + Helena Bogacz – od Wiesława Świerczek z rodziną

7.00 -.1. + Janusz Czarnecki – od Beaty i Jerzego Sak 2. W int. rodz. Woźniczków i za zm.
18.00 – 1. + Zofia Sobczak – zakończenie gr. 2. + Ks. Leszek Pach – 5 r. śm.
Poza par. 1. + Lucjan Libera – od Agnieszki Ul (ks. Karol.)

7.00 – 1. + Leokadia Sikora – od Barbary Czarnik z rodziną
2. + Karolina Nowak – od Anety Gniadek z dziećmi
i8.00 –1. + Janina i Kazimierz Lawiński – od syna Jana z rodziną
2. + Marian, Genowefa Sak, w 17 r. śm. Mariana – od córki Marceliny i Jerzego Szpilskich