27.02.2022 r. – VIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek na fundusz związany z przyjęciem uchodźców z Ukrainy. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy też za ofiary na ogrzewanie i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post i czas Komunii św. wielkanocnej. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, oraz całkowita abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 16.00 i 18.00. Podczas mszy św. będzie posypanie głów popiołem na znak, że chcemy się nawrócić. Składka na tacę w Popielec będzie przeznaczona na cele charytatywne. W okresie W. Postu w każdy piątek o 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej Eucharystia. O godz. 19.00 w piątki Droga Krzyżowa dla młodzieży, oraz dla tych, którzy później wracają z pracy czy ze szkoły. Prosimy młodzież o włączenie się w prowadzenie Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę W. Postu o 15.00, a po nim Msza św. Serdecznie zapraszamy do udziału zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Módlmy się w tej intencji.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek od 17.30 wystawienie Pana Jezusa w Najśw. Sakr. i czas adoracji do mszy św. wieczornej oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, oraz w int. służby liturgicznej ołtarza. W I piątek uczcimy Boskie Serce Jezusa i pomodlimy się za misje wspierając je ofiarami składanymi na tacę. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed mszą św. a w piątek od 17.00. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8.30; o 15.00 Godzina Miłosierdzia. W I sobotę modlitwa o trzeźwość naszych rodzin; o 17.30 modlitwa różańcowa, a następnie Eucharystia z modlitwą o uwolnienie z nałogów i uzdrowienie. Zapraszamy do udziału w modlitwie.
  3. Dzisiaj ostatnia niedziela z nabożeństwem 40-godz. Porządek adoracji jak przed tygodniem.
  4. Zapisy dzieci do Przedszkola w Niedomicach na rok szkolny 2022/23 trwają od 24.02 do 18.03 do godz. 15.00. Chodzi o pierwsze zapisy. Wnioski o przyjęcie można pobrać w budynku Przedszkola lub ze strony internetowej Przedszkola.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia W. Postu.

INTENCJE MSZALNE – 28.02-6.03.2022 r.

7.00 – 1. + Czesław Łachut – od rodziny Ciukajów

1. + Marian Poremba – od Zofii i Bronisława Kądziołka

18.00 – 1. + Helena Stec – od rodziny Głowa

1. + Romana i Leszek Kościółek, z ok. im. Romany – od Violetty i Bogusława Budzyń

Poza par  + Helena Zachara – od Bożeny Zachara z rodziną (x Karol)

7.00 – 1. + Józef Komada – od Marty i Grzegorza Nowaka z rodziną

1. + Roman Zdun, z ok. im., Kazimiera i Jan Pikul

18.00 – 1. + Dariusz Pudło – od kuzyna Wojciecha

1. + Stanisław Pochroń – od klasy VII z Wychowawcą

Poza par. 1. + Helena Zachara – od Katarzyny i Mariusza Strzelec z Adamierzy (x Karol)

1. + Stanisław Sikora – od Katarzyny i Wiesława Kaczor

ŚRODA POPIELCOWA –2.03

7.30 – 1. + Józef Bogacz – od cioci Bacharowej z rodziną

1. + Elżbieta Wantuch – od siostrzeńca z Gorlic

16.00 – + Justyna Żaba – w r. śm.

18.00 – 1. + Józefa, Jakub, Stanisław, Piotr Rodak, Władysława Solak – w r. śm. Józefy

1. + Helena Kaczor, z ok. im.  – od syna z rodziną

Poza par  + Helena Zachara – od Eugeniusza i Elżbiety Tatarczuch (x Karol)

7.00 – 1. + Tadeusz Gubernat – od syna Józefa z rodziną

1. + Stanisława Kozioł – od Jarosława Panek z rodziną

18.00 – 1. + Ilona Kołpa – od prac. firmy Spojkar

1. + Janina Paplińska – 31 r. śm.

Poza par  + Helena Zachara – od rodziny Jurkiewiczów z Ciężkowic (x Karol)

7.00 – 1. + Stanisław Sikora – od siostry Elżbiety z rodziną

1. + Cecylia Ptaśnik, 30 dz. po śm. – dzieci z rodzinami

18.00 – 1. + Piotr i Eleonora Spinda – w r. śm. Piotra

1. + Justyna Drąg, Kazimierz Kielich – z ok. im. Kazimierza

Poza par  1. + Helena Zachara – od bratanicy Renaty z mężem i dziećmi (x Karol)

1. + Mieczysław Bysiek – od Grażyny Kiełbasa i Ireny Pochroń

SOBOTA– 5.03.

7.00 – 1. + Stanisław Sikora – od siostry Heleny i Henryka Ptaśnik

1. + Andrzej Warecki, 30 dz. po śm. – od rodziny Domareckich

18.00 – 1. + Kazimiera i Józef Sawczyk, Bronisława i Albin Bartel

1. + Mirosław Ptasznik, 6 r. śm.

Poza par. 1. + Helena Zachara – od Grzegorza Zachary z rodziną (x Karol)

1. + Czesław Łachut – od kuzynki z Radgoszczy

NIEDZIELA – 6.03

7.30 – + Mieczysław Bysiek – od Rady Parafialnej z Niedomic

9.30 – + Ilona Kołpa – od Andrzeja Kafara

11.00 – + Maria i Franciszek Bogacz, dzieci: Henryka, Franciszek, Stenia, Tadeusz, Maria – 15 r. śm. i Zofia – 2 r. śm.

16.00 – + Felicja i Władysław Brzeziński – 1 r. śm. Władysława

Poza par   + Helena Zachara – od Danuty i Jerzego Kułaga (x Karol)