25.09.2022. – XXVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w Szczepanowie pielgrzymka w intencji trzeźwości naszego narodu. Pamiętajmy i my o tej ważnej sprawie w naszych modlitwach.
  2. W sobotę rozpoczniemy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które w niedziele będą o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.30. Po nabożeństwie msza św. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym, jak również we mszy św. po różańcu. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz róże do prowadzenia różańca w poszczególne dni. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie. Przypominamy, że udział w nabożeństwie różańcowym w październiku w kościele jest połączony z możliwością zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Różaniec w kaplicy przy ul. Niedomickiej o 19.00 w dni powszednie i o 17.00 w niedziele.
  3. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie i ogrzewanie kościoła. Dziękujemy Halinie i Janowi Bogacz za ofiarę na cele inwestycyjne. Dziękujemy wszystkim, którzy się troszczą onasze wspólne dobro.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo; we środę św. Wacława, we czwartek święto Archaniołów Gabriela, Michała i Rafała; w piątek św. Hieronima, kapł. i dra K-ła; w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Tego dnia Karmel Tarnowski zaprasza na mszę św. o godz. 18.00. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, wśród nich p. Kościelnemu i p. Organiście, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień Patrona.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O 17.30 różaniec a następnie msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Do skrzynki w tyle kościoła można wrzucać karteczki z napisanym nazwiskiem kandydata do Rady Duszpasterskiej.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest również Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz kalendarze rolnicze. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

INTENCJE MSZALNE –  26.09-2.10.2022 r.

7.00 – 1. + Cecylia Ptaśnik- od Pauliny Owca i Władysława Bajorka

1. + Stanisław Pochroń – od brata Józefa z żoną

18.00 – + Maria, Jakub, Ryszard Kulpa – od Stanisława Prosowicz

Poza par. 1. + Piotr Dojka – od kolegów syna Tadeusza z maszyny papierniczej (x Karol)

1. + Robert Bogacz – od Marii Gębiś z mężem

7.00 – 1. + Genowefa Sak – od córki Marceliny z mężem

1. + Aleksander Bysiek, 30 dz. po śm. – od bratowej Krystyny z dziećmi

18.00 – 1. + Andrzej Fudyma i zm. rodzice w 2 r. śm.

1. + Stanisław Poręba – od rodziny Domareckich

7.00 – 1. W int. Marii – z ok. urodzin oraz imienin

1. + Robert Bogacz – od Marzeny i Mirosława Madejskich z rodziną

18.00 – 1. + Jan, Zofia, Maria, Józefa, Alicja, Stanisław Bernal, Kazimiera, Mieczysław Libera

2. + Marian i Genowefa Brud, w r. śm.

Poza par. + Piotr Dojka – od Barbary i Jana Malinowskich z rodziną (x Karol)

7.00 – 1. + Michał Ptasznik – od Jerzego

1. + Robert Bogacz – od Anny Żołądź z rodziną

18.00 – 1. + Piotr Rodak – od siostry Pauliny z mężem i dziećmi