23.01.2022 r. – III Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dzisiaj przed kościołem ministranci i lektorzy zbierają ofiary kolędowe dla nich przeznaczone. W ich imieniu dziękujemy ofiarodawcom.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro św. Franciszka Salezego; we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan; we środę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bp; w piątek św. Tomasza z Akwinu; w sobotę Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie; Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię imieninową. W piątek rozpocznie się XI Forum Formacyjne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę przypada światowy dzień chorych na trąd, a zarazem rozpoczęcie triduum modlitewnego przed świętem Ofiarowania Pańskiego.
  3. Przypominamy o obowiązku używania maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak kościół, oraz o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę w pierwszej kolejności.
  4. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie i sprzątanie kościoła. We środę spotkanie grupy dorosłych.
  5. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Nr KRS 0000211791 na ulotkach.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przypominamy, że Gość Niedzielny od Nowego Roku kosztuje 8 zł. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE – 24-30.01.2022 r.

7.00 –  + Helena Kiełbasa – 28 gr.

18.00 – 1. + Józef Komada – od koleżanek c. Klaudii: Beaty i Barbary

1. + Elżbieta Wantuch, 7 dz. po śm. – od siostry Genowefy z Gorlic

Poza par  1. + Robert Bogacz – od Beaty z rodziną (x Karol)

1. + Mieczysław Bysiek – od rodz. Merchutów, Szarwarków i Gizów (x Kat)

7.00 – 1. + Helena Kiełbasa – 29 gr.

1. + Jan i Maria Sak, syn Janusz – w r. śm. Marii

18.00 – 1. + Ks. Jan Toboła – 4 r. śm. – od rodziny z Ilkowic

1. W int. Genowefy z ok. 70 ur. z pr. o bł. B. na dalsze lata – od męża, dzieci i wnuków

Poza par. 1. + Robert Bogacz – od Ani z rodzicami (x Karol)

1. + Stanisław Sikora – od Marii i Wiesława Białas z rodziną (x Kat)

7.00 – + Helena Kiełbasa – 30 gr.

18.00 – 1. + Władysława, Franciszek, Witold, Jerzy Długosz, Michał Panek, Stanisław Barczak, w r. śm. Władysławy

1. + Helena Zachara – od brata Romana Ciećko z rodziną

Poza par  1. + Robert Bogacz – od rodziny Suchan (x Karol)

1. + Dariusz Pudło – od Agnieszki i Grzegorza Kurpisz (x Kat)