2.06.2024 r. – IX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy w Polsce Dzień Dziękczynienia. Po każdej mszy św. adoracja N. Sakr. i modlitwy dziękczynne połączone z rozważaniem słowa Bożego. Po sumie procesja eucharystyczna z racji oktawy Bożego Ciała. W pozostałe dni oktawy procesja po mszy św. wieczornej. Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek na Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła jutro wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.; we środę św. Bonifacego Bpa i męcz. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci po mszy św. sprawowanej we czwartek o 17.00; w piątek Uroczystość N. Serca PJ; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień Patrona. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
  3. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed mszą św., a w piątek od 17.00. We czwartek od 16.30 adoracja N. Sakr. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, a na koniec nabożeństwo czerwcowe – przed mszą św. W piątek odwiedziny chorych od 8.30, a na mszy św. składka na cele misyjne. Zachęcamy do praktykowania I piątków miesiąca; apelujemy zwłaszcza do dzieci z klasy III i ich rodziców, o odprawienie 9. kolejnych I piątków miesiąca.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w procesję Bożego Ciała we czwartek, zwłaszcza dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarze, nieśli chorągwie i feretrony, strażakom i służbie liturgicznej. Spotkania formacyjne: aspiranci – we środę o 16.00; schola i dorośli we środę po mszy św. wieczornej.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, który przed nami. W przyszłą niedziele przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz wsparcia zadań misyjnych podejmowanych przez ks. Jacka po powrocie do Afryki.

INTENCJE MSZALNE – 3 do 9.06.2024

7.00 – 1. + Helena Bogacz – od przyjaciół córki Krystyny z Niedomic, Ilkowic i Łęgu T..

1. + Kazimierz Sawczyk – od Anny i Jacka Tokarz

18.00 – 1. + Artur Solak – od siostry Agnieszki z rodziną

1. + Jędrzej Bulski – od Domowego Kościoła?

Poza par. + Genowefa Chmura – od Józefa Kotapki z rodziną z Tarnowa

WTOREK  – 4.06

7.00 – 1.+ Helena Bogacz – od brata Jana Żołądź z rodziną

1. + Kazimierz Sawczyk – od rodziny Frysów

18.00 – 1. + Stanisław, Czesława, Dariusz Zachara, Grażyna Wojciszyn, Zdzisław Piłat, w r. śm. Grażyny – od Asi z Sokółki

1. + Izabela Bolek – od Renaty i Tadeusza Bezak

Poza par. 1. + Genowefa Chmura – od Szymona Kózki z rodziną

7.00 – 1. + Helena Bogacz – od brata Piotra z rodziną

1. + Ryszard Pietruszka – od Barbary i Piotra Moskal

18.00 – 1. + Kazimierz Sawczyk – od Bogumiły Moskal z rodziną

1.   + Karolina Nowak – od Janiny Moskal z rodziną

Poza par. 1. + Genowefa Chmura – od sąsiadów z bl. 13

CZWARTEK – 6.06.2024

7.00 – 1. + Kazimierz Sawczyk – od Doroty

1. + Helena i Jan Bogacz – od córki z mężem

18.00 – 1. + Artur Solak – od kolegi Jacka

1. +Marian Wojnicki – w r. śm. – od syna z rodziną

Poza par.  Genowefa Chmura – od sąsiadów z bl. 13

PIĄTEK –  7.06.2024

7.00 – 1. + Janina Długosz, Zofia Bysiek i zm. z rodziny

1. + Marek Juda

18.00 – 1. Dz. za dar wspólnego życia Justyny i Piotra z pr. o dalszą opiekę w 10 r. ślubu

1. + Zofia i Franciszek Nędza

Poza par. 1. + Genowefa Chmura – od Urszuli i Jerzego Chodoła

SOBOTA – 8.06.2024

7.00 –  1. + Agnieszka Marek – od Justyny i Filipa Moskal

1. + Łucja Gubernat – od Kazimierza Szczepanika

18.00 – 1. + Stanisław Skruch, jego rodzice: Kazimiera i Antoni

1. + Karolina Nowak, 1 r. śm., Antonina i Maksymilian Woźniak, Bronisława, Stanisław, Mieczysław i Zdzisław Nowak – od syna, rodziców i siostry z rodz.

Poza par. 1. + Genowefa Chmura – od Ireny Luszowskiej z rodziną

NIEDZIELA  – 9.06.2024

7.30 – W int. Róży Kazimierza Bogacza oraz za zm. Członków tej Róży

9.30 – + Stanisław Wójcik, rodzice: Maria i Wiktor, w 3 r. śm. Stanisława