13.10.2024 r. – XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po pierwszej mszy św. i po sumie. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00; w dni powszednie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dzisiaj przed kościołem ma miejsce zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, wspierającej młodzież z ubogich rodzin. Bóg zapłać za ofiary. Dzisiaj Dzień Fatimski. Zapraszamy na procesją Fatimską o godz. 15.45, po niej różaniec w kościele.

2. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, oraz na ogrzewanie. Dziękujemy osobom, które zajmują się zbieraniem tych ofiar w swoich rejonach; prosimy o dalszą posługę w tym sezonie. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na cele nisyjne. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Ostatnia składka inwestycyjna wyniosła 5600 zł. Dziękujemy państwu Ptasznik z USA za przekazanie 1 tys. $ na cele parafialne.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro Dzień Nauczyciela; we wtorek wspomnienie św, Teresy od Jezusa; we środę św. Jadwigi Śląskiej; we czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa; w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona dzieła misyjnego jak również służby zdrowia. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, Dyrekcji i Nauczycielom naszej szkoły, jak również prac. Służby zdrowia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię.

4. Spotkania formacyjne: we wtorek po mszy św. LSO; we środę po mszy św. spotkanie scholi oraz grupy dorosłych; we czwartek o 19.00 grupa młodzieżowa – zapraszamy zwłaszcza klasę VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania; w piątek o 16.00 DSM.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną – Światowy Dzień Modlitw za Papieskie Dzieła Misyjne; za wszystkich pracujących na misjach, kapłanów i świeckich. Zachęcamy do skorzystania w tym tygodniu ze spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą św.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego prowadzenia w nowym tygodniu, byśmy byli świadkami Jezusa Chrystusa w swoim środowisku.

Poniedziałek – 14.10

7.00 – + Barbara Libera – od koleżanek prac. w laboratorium

18.00 – 1. + Marianna Rymut – 9 r. śm.

2. + Maria Foszcz – od rodziny Kaczyków

Poza par. 1. + Halina Załęska – od Janiny i Marcina Sikorów

2. + Wojciech Załęski – od prac NZP

Wtorek – 15.10

7.00 – 1. + Barbara Libera – od chrzestnej Edyty z rodziną

2. W int. Marcina o siły do walki z chorobą i powrót do zdrowia – od Justyny

18.00 – 1. + Aneta Długosz – od męża i dzieci

2. + Agnieszka Marek, 1 r. śm. – od mamy i syna Kamila

Poza par. 1. + Wojciech Załęski – od rodziny Stepek

2. + Maria Foszcz – od rodziny Michałowskich

Środa – 16.10

7.00 – Wynagradzająca za grzechy Narodu Polskiego przeciwko I przykazaniu

18.00 – 1. + Helena i Bronisław Kiełbasa – z ok. 20 r. śm. Bronisława

2. + Helena i Władysław Kluza, w r. śm. Heleny

Poza par. 1. + Maria Foszcz – od rodziny Rogus

Czwartek – 17.10

7.00 – 1. + Genowefa Chmura – od syna Kazimierza i Krzysztofa z rodzinami

2. + Zdzisław Kwaśniak – od żony

18.00 – W int. Sławomira i Natalii w 1 r. ślubu ; Łukasza i Sylwii w 15 r.; i rodziców w 45 r.

Poza par. 1. + Halina Załęska – od rodziny Misiaszków z Janikowic

Piątek – 18.10

7.00 – + Genowefa Chmura – od córki Anny

18.00 – 1. + Maria Foszcz – od Zdzisławy i Jana Pikul

2. + Zdzisław Kwaśniak – od rodziny Owców i Bajorków

Poza par. 1. + Halina Załęska – od Patrycjusza Moskalaz rodziną

Sobota – 19.10

7.00 – 1. + Maria Foszcz – od Marka Zyguły z rodziną

2. + Artur Solak – od Tomasza i Magdaleny Spinda

18.00 – + Janina, Tadeusz, Kazimierz, Rafał Moskal – 32 r. śm. Tadeusza

Poza par. 1.+ Halina Załęska – od Doroty i Krzysztofa Baliga

2. + Wojciech Załęski – od Ifa i Sary Ptasińskich

Niedziela – 20.10

7.30 – Dz. za posługę szafarzy Euch., z pr. o bł. B. dla nich i ich rodzin – z int. rodz. Burzawa

9.30 – + Agnieszka Marek – 1 r. śm.

11.00 – + Zofia i Tadeusz Latoś, z ok. im. Tadeusza

16.00 – + Władysław i Julia Prząda, w r. śm. Władysława – od Joanny, Bogusława i Andrzeja

Poza par. 1. + Halina Załęska – od Stanisława i Marcina Kopeć

2. + Wojciech Załęski – od Rudo z dziećmi