29.09.2024 r. – XXVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w Szczepanowie pielgrzymka w intencji trzeźwości naszego narodu. Pamiętajmy i my o tej ważnej sprawie w naszych modlitwach. W sanktuarium MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się tygodniowy odpust. Szczegółowy program na afiszu w gablocie. W ramach odpustu w najbliższy piątek jest organizowana diecezjalna pielgrzymka rencistów, emerytów i ludzi w podeszłym wieku do sanktuarium w Bochni. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00.
  2. We wtorek rozpoczniemy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które w niedziele będą o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.30. Po nabożeństwie msza św. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym, jak również we mszy św. po różańcu. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz róże do prowadzenia różańca w poszczególne dni. Przypominamy, że udział w nabożeństwie różańcowym w październiku w kościele jest połączony z możliwością zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Różaniec w kaplicy przy ul. Niedomickiej o 19.00 w dni powszednie i o 17.00 w niedziele.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Hieronima, kapł. i dra K-ła; we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we środę św. Aniołów Stróżów; w piątek św. Franciszka z Asyżu; w sobotę św. Faustyny Kowalskiej. We środę po mszy św. wieczornej spotkanie grupy dorosłych, a we czwartek po Eucharystii błogosławieństwo relikwiami św. s. Faustyny. We czwartek o 17.30 namiot spotkania przed N. Sakr w monstrancji i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30 a rejon ks. Wojciecha o 15.00. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed mszą św. a w piątek od 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi do piątku. Na mszy św. w I piątek składka na cele misyjne. W piątek zapraszamy na czuwanie modlitewne od godz. 20.00 do 21.00 młodzież i dorosłych. W parafii Żabno rozpoczyna się we środę Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania we środy o godz. 18.30. Szczegóły na afiszu.
  5. Przypominamy o możliwości składania kartek z wypominkami. Należy wyraźnie napisać imiona i nazwiska zmarłych oraz zaznaczyć, czy chodzi o wypominki roczne, czy tylko listopadowe.
  6. Wszystkim obchodzącym imieniny składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na mszę św. imieninową.
  7. Po rocznej przerwie wznawia swoją działalność Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia rozpoczną się 1 października w Nowym Sączu w auli przy bazylice św. Małgorzaty oraz 2 października w auli Jana Pawła II obok katedry. Wszystkich zainteresowanych udziałem w wykładach prosimy o rejestrację poprzez stronę internetową uniwersytetu do 29 września br. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła oraz na cele inwestycyjne. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci. Przypominamy, że w zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze.

Poniedziałek – 30.09

7.00 – + Izabela Bolek – od koleżanki Krystyny Szpilskiej z rodziną

15.00 – pg. śp. Barbara Warzała

18.00 – + Zofia i Józef Drąg, w r. śm. Zofii

Poza par. 1. + Maria Foszcz – od Marka Zyguły z rodziną

1. + Julia Pabian – od Alfredy Borzykowskiej i Marii Pytko z rodz.

Wtorek – 1.10

7.00 – + Izabela Bolek – od wnuczki Magdaleny z rodziną

18.00 – 1. + Janina i Remigiusz Paplińscy, z ok. im. Remigiusza

1. + Barbara Libera – od chrześniaka Adama z rodziną

Poza par. 1. + Maria Foszcz – od Jadwigi i Kazimierza Curyło

1. + Julia Pabian – od rodziny Elżbiety Szwedo

Środa – 2.10

7.00 – + Barbara Libera – od siostrzeńca Mariusza Tokarza z rodziną

18.00 – 1. + Ks. Franciszek Kukla – w 25 r. śm. oraz imienin

1. + Stanisława, Czesława, Dariusz Zachara, Grażyna Wojciszyn, Zdzisław Piłat, w r. śm. Dariusza – od Asi z Sokółki

Poza par. 1. + Maria Foszcz – od rodziny Kowal z Mędrzechowa

1. + Julia Pabian – od rodziny Graców z Andrychowa

Czwartek – 3.10

7.00 – + Izabela Bolek – od chrześnicy Barbary Żołądź

18.00 – 1. + Jan Pochroń, 8 r. śm. – od córki z rodziną

1. + Artur Solak – od kolegi Wiesława z żoną

Poza par. 1. + Maria Foszcz – od Alicji i Bogusława Ślęczko z rodziną

1. + Julia Pabian – od Adama Żołądź z rodziną

Piątek – 4.10

7.00 – + Izabela Bolek – od Grażyny i Leszka Biedak z rodziną

18.00 – 1. + Helena i Eugeniusz Zachara, Edward i Antonina Boryczka

1. + Stanisław Tomala – od Dyr. i prac. Biblioteki oraz Centrum Kultury w Żabnie

Poza par. 1. + Maria Foszcz – od rodziny Strączków z Łęg Dolnych

1. + Julia Pabian – od Aleksandry Kasztelewicz z rodziną

Sobota – 5.10

7.00 – 1. + Izabela Bolek – od rodziny Grudzińskich i Kukli

1. + Paulina Hajduk – 2 r. śm.

18.00 – 1. + Tadeusz i Mirosław Ptasznik

1. + Małgorzata Gniadek – od brata Józefa i Ryszarda