25.08.2024 r. – XXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj porządek mszy św., jeszcze wakacyjny, czyli o 7.30, 10.00 i 16.00. Od przyszłej niedzieli wracamy do mszy św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00. Na godz. 11.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. W dni powszednie msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. W niedzielę przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie i o tych, którzy polegli w jej obronie. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie miało miejsce w poniedziałek, 2 września, na mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy na Eucharystię dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro święto MB Częstochowskiej; we wtorek wspomnienie św. Moniki; we środę św. Augustyna, we czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu św. Patrona.
  3. Spotkania formacyjne – schola we środę po mszy św. wieczornej. Okazja do spowiedzi przed nowym rokiem szkolnym we środę od 16.30 do 17.45. Prosimy rodziców by przypomnieli i zachęcili dzieci do rozpoczęcia nowego roku z Panem Jezusem.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają inwestycje parafialne i troszczą się o czystość naszego kościoła. Dziękuję p. Cegielskiemu za pracę przy uszczelnianiu schodów przy wejściu do kaplicy i uzupełnieniu posadzki przy nowych drzwiach. W tym tygodniu zostały założone nowe okna na korytarzach wieży kościelnej od strony plebanii. W ten sposób zakończyliśmy wieloletnią pracę przy oknach kościoła.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; Gość Niedzielny i czasopisma dla dzieci. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego całego tygodnia.

Poniedziałek – 26.08 – MB Częstochowskiej

7.00 – + Genowefa Chmura – od brata Władysława z rodziną (x Karol)

18.00 – + Józef, Wanda Ptaśnik – w r. śm. Józefa (x K)

Poza par. + Artur Solak – od prac. Firmy Polmark (xW)

Wtorek – 27.08

18.00 – Msza dz.-bł. w int. Barbary i Krzysztofa w 1 r. ślubu (x Karol)

Poza par. 1. + Artur Solak – od prac. firmy Polmark (x W)

1. + Stanisław Sikora – od Józefa Kwapniewskiego (x Pr)

Środa – 28.08

7.00 – + Zofia i Mieczysław Sikora i ich rodzice (x Karol)

18.00 – + Aniela i Augustyn Wąż, 41 r. śm. Augustyna (x W)

Poza par. + Artur Solak – od Moniki i Piotra Lichorobiec (x Pr)

Czwartek – 29.08

18.00 – + Kazimiera i Józef Sawczyk, Bronisława i Albin Bartel, 5 r. śm. Kazimiery – od dzieci (x Karol)

Poza par.  + Artur Solak – od rodziny Cich (x W)

Piątek – 30 sierpnia

18.00 – + Janina i Remigiusz Paplińscy, Helena, Jan, Władysław Wszołek, 51 r. śm (x Karol)

Poza par. 1. + Artur Solak – od rodziny Pachołków (x W)

1. + Barbara Niezabitowska – od Józefa i Bogumiły Fura (x Pr)

Sobota – 31 sierpnia

7.00 – + Artur Solak – od rodziny Prządów (x Karol)

18.00 – 1. + Józef Długosz – 8 r. śm.

1. + Cecylia Bogucka – od Katarzyny i Mariusza

Niedziela – 1.09

7.30 – + Stefania, Bronisław, Bogumiła i Stanisław Domareccy, z ok. im. rodziców

9.30 – + Władysława Bysiek – od róży Katarzyny Pabian do której należała

11.00 – + Bronisław i Zofia Madejscy, Włodzimierz, Bronisław, Zygmunt, Sabina i Małgorzata, z ok. im. Bronisława Taty i brata, od syna i brata z rodz.

16.00 – + Zdzisław Kwaśniak – od rodziny