5.06.2022 r. – Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego – 5.06.2022 r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazywamy tradycyjnie Zielonymi Świętami. Jest to patronalne święto wszystkich rolników, a zarazem misyjny Dzień Chorych. Wzywajmy często Ducha Świętego, aby nas prowadził drogami Bożymi we wszelkich naszych poczynaniach.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30, 16.00 i 18.00. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o takiej porze, jaka będzie dla każdego najbardziej odpowiednia. Po mszy św. o godz. 16.00 zaśpiewamy litanię do MB przy figurze obok plebani, a po mszy św. o 18.00 nabożeństwo majowe w kościele. We wtorek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapł. I męcz.; we środę św. Jadwigi Królowej. We czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia diecezjalna pielgrzymka kapłanów do Tuchowa. W sobotę św. Barnaby Apostoła.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Łęgu Tarnowskim.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili do kościoła na nabożeństwo majowe, albo śpiewali Litanię przy kapliczkach przydrożnych. Dziękujemy zwłaszcza za liczną obecność w kaplicy przy ul. Niedomickiej.
  5. W tym roku trasa procesji Bożego Ciała będzie prowadziła od kościoła, ulicą Tysiąclecia na Gródek. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Dziękuję osobom, które podjęły się przyjąć odpowiedzialność za zbudowanie ołtarzy: I Piotr Załęski, II Bogdan Długosz, III Danuta Ptaśnik i IV Agata Gawryś. Prosimy sąsiadów o zaangażowanie się w ich przygotowanie.
  6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie. Dyrekcja Szkoły Podstawowej zaprasza rodziców dzieci zapisanych do klasy I na spotkanie we środę o godz. 17.00 w budynku szkoły.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i otwartości na Ducha Świętego.

INTENCJE MSZALNE –  6-12.06.2022 R.

7.00 – 1. + Adam Bogacz – od siostry z rodziną

1. O ulgę w cierpieniu dla Marii

18.00 – 1. + Zofia Antos – od Genowefy Sarad z Zalasowej

1. + Antonina, Jan Birecki, Katarzyna, Jan Merchut, Katarzyna, Wojciech Witek

Poza par. 1. + Krystyna Madejska – od Elżbiety, Agnieszki, Anny Adamczyk (x Karol)

1. + Stanisława Kozioł – od Sławomira i Beaty Kozioł

7.00 – 1. + Stanisław Sikora – od koleżanek córki Katarzyny

1. + Weronika Brożek – od rodz. Brożków z Niedomic

18.00 – 1. + Helena Stec – od wnuków

1. + Józefina i Józef Zahora i zm. z rodziny

Poza par. 1. + Cecylia Ptaśnik – od Dyr. i prac. Administr. GZP w Niedomicach (x Karol)

1. + Helena Zachara – od Jolanty Bruzda z rodziną

7.00 – 1. + Stefania Pochroń – od Dominika i Dominiki Warzała

1. + Henryk Kiełbasa, 30 dz. po śm.- od córki Joli z rodziną

18.00 – 1. + Cecylia Ptaśnik – od Właścicieli Firmy Mikron

1. + Justyna Drąg, Jan, Maria Moskal, s. Andrzej – w 3 r. śm. Andrzeja i Justyny

Poza par. + Piotr Rodak – od kolegi Grzegorza Kasprzyk z rodziną (x Karol)

7.00 – 1. + Helena Stec – od wnuków

1. + Franciszka Śliwa -25 r. śm.

18.00 – 1. + Eugeniusz Drąg, 30 dz. po śm. – od córek

1. + Stanisław Poręba – od Stanisławy Pudło z rodziną

Poza par.  1. + Cecylia Ptaśnik – od kolegów i koleż. syna Stanisława z GZP N-ce (x Karol)

1. + Robert Bogacz – od Alicji Padło z rodziną

7.00 – 1. + Adam Bogacz – od rodz. Żołędziów i Bańborów

1. + Julia Prząda – od rodziny Domareckich

18.00 – 1. + Marek Bysiek, 2 r. śm. – od żony z dziećmi

1. + Franciszek Popek – od wnuka Sebastiana Wolańskiego

Poza par. 1. + Cecylia Ptaśnik – od Dyr. i prac. Administr. GZP w Niedomicach  (x Karol)

1. + Helena Stec – od Haliny Stec z Łęgu Tarnowskiego

SOBOTA– 11.06

7.00 – 1. + Stanisław Sikora – od prac. Zakł. Obsługi Szkół i Przedszkoli w Żabnie

1. + Helena Stec – od prac. Szkoły Podst. w Pawęzowie

18.00 – 1. + Krystyna Kiełbasa i zm. z rodziny – od syna z rodziną

1. + Stefania, Bronisław, Stanisław Domarecki i zm. z rodziny – 37 r. śm. Bronisława

Poza par. 1. + Piotr Rodak – od Agnieszki Nowak z Biskupic (x Karol)

1. + Ilona Kołpa – od sąsiadów Pochroniów

7.30 – 1. W int. Róży Wilhelma Jaje o bł. B. i opiekę MB oraz za zmarłych członków

1. W int. Róży Agnieszki Kurpisz o bł. B. i opiekę MB oraz za zmarłe członkinie

9.30 – + Robert Bogacz – od teściowej

11.00 – + Kazimierz Owca (16 r.), Janina (9 r.) i Tomasz Bajorek (26 r. śm.)

16.00 – W int. Patrycji i Marka w 1 r. ślubu, o bł. Boże i opiekę MBNP

Poza par. 1. + Piotr Rodak – od kuzyna Bogdana z rodziną (x Karol)

1. _ Stefania Pochroń – od rodziny Kozioł