30.04.2023 r. – 4 Niedziela Wielkanocy

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynającą tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Módlmy się za powołanych do służby Bożej w kapłaństwie, o wytrwałość na drodze powołania.
  2. Dzisiaj inauguracja nabożeństw majowych po mszy św. popołudniowej. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po mszy św. wieczornej o 18.00, a w niedziele po mszy o 16.00. W kaplicy przy Niedomickiej Majówka w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o 19.00.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek od 17.30 wystawienie N. Sakr. w monstrancji i modlitwy w int. powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia w kaplicy. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed mszą św., a w piątek od 17.00. W I piątek wspieramy naszych misjonarzy modlitwą i ofiarami składanymi na tacę. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. W sobotę o 17.30 różaniec a po mszy św. nabożeństwo majowe.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro wspomnienie św. Józefa Robotnika; we wtorek św. Atanazego; We środę Uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.00 i 18.00. We czwartek wspomnienie św. Floriana, w sobotę święto św. Filipa i Jakuba, Ap.
  5. Uroczystość I Komunii odbędzie się za dwa tygodnie na mszy św. o godz. 11.00. We czwartek po mszy św. wieczornej i majówce próba tej uroczystości. Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy III za przygotowywany dar ołtarza w postaci ofiary 1000 zł. na potrzeby parafii, a młodzieży przystępującej do Bierzmowania również za dar pieniężny. Zachęcamy osoby dorosłe do podejmowania posługi czytania słowa Bożego podczas mszy św. Dziękujemy tym, którzy już to robią.
  6. Dziękujemy za wszelkie znaki troski o naszą parafię, za ofiary na sprzątanie i ogrzewanie Kościoła. Zakończyliśmy prace przy drzwiach – w dni powszednie będziemy korzystać z bocznych, a w niedzielę ze wszystkich trzech. Jeszcze raz dziękuję panom, którzy podjęli się pracy wykończeniowej.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy nr Małego Gościa dla dzieci. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE –  1-7.05.2023 r.

7.00 – 1. + Edward Głowacki – w r. śm. – od córki z rodziną

2. + Krystyna Bogacz – od przyjaciół z ok. imienin

18.00 – + Gustaw Kiełbasa, Józef i Józefa Moskal, syn Kazimierz – od Elżbiety

Poza par.+ Henryk Kiełbasa – od koleżanek: Ani, Doroty, Edyty i kolegi Jacka (x Pr)

1. + Genowefa Sak – od prac. Publ. Przedszkola w Niedomicach

7.00 – 1. + Genowefa Sak – od Renaty i Augustyna Wojdyło

2. + Remigiusz Papliński, 30 dz. po śm. – od córki z rodziną

18.00 –  + Helena i Stefan Gagatek, w 2 r. śm. Heleny – od syna z rodziną

Poza par. 1.+ Danuta Sawczyńska – od rodziny Marcinków (x Karol)

1. + Henryk Kiełbasa – od Dyr. i pielęgniarek oddz. Szpitala w Tarnowie (x Pr)

7.00 – + Ks. Waldemar Sowiński

10.00 – + Józef i Cecylia Kania

18.00 –1. + Maria, Teofil, Karol, Łucja, Zofia, Justyna Żaba – w r. śm. Marii

1. + Marian Skrabacz, z ok. im. – od żony i dzieci oraz Maria i Stanisław Skrabacz, Helena i Czesław Gaweł

Poza par. 1. + Jan Bogacz – od Klubu Seniora OSP w Łęgu T. i za zm. dh z terenu Gminy (x Karol)

2. + Genowefa Sak – od Danuty i Jerzego Ptaśnik (x Pr)

7.00 – 1. + Henryk Kiełbasa – od personelu medycznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicz.

1. + Julia, Rozalia, Cecylia i Stanisław Brożek, w r. śm. Stanisława

18.00 – 1. + Genowefa Sak – od Doroty i Ryszarda Panek z rodz.

1. + Ignacy, Janina, Krystyna, Józef Madejski, w r. śm. Janiny

Poza par. 1. + Jan Bogacz – od OSP w Bobrownikach W. (x Karol)

7.00 – 1. + Henryk Kiełbasa – od sąsiadów Bogaczów

1. + Piotr Dojka – od Agnieszki i Grzegorza Kurpisz z rodziną