28.07.2024 r. – XVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji można do puszki złożyć ofiarę na pojazdy dla misjonarzy, w ramach akcji 1 grosz za jeden km bezpiecznej jazdy.
  2. We czwartek rozpoczniemy miesiąc sierpień. Zachęcamy do podejmowania dobrowolnej abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości naszego narodu.
  3. Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę w Żabnie 9 sierpnia o 19:00.
  4. Przypominamy, że Msze św. w niedziele są o g. 7.30, 10.00 i 16.00. W dni powszednie msze św. codziennie o g. 18.00. W tym tygodniu będzie dodatkowo msza św. rano w piątek i w sobotę.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
    • W poniedziałek św. Marty, Marii i Łazarza
    • We środę św. Ignacego z Loyoli – prezb.
    • We czwartek św. Alfonsa, Marii Liguoriego – bp i dr Kościoła Jest to I czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji i modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele od 17:30. We czwartek wypada także kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
    • W piątek możliwość zyskania odpustu zupełnego, tzw. Porcjunkuli. To I piątek miesiąca. Msza św. wynagradzająca i modlitwa za misje święte, oraz składka na cele misyjne
    • Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godz. przed mszą św. wieczorną, a w piątek od godz. 17.00.
    • O 17.00 wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i czas na osobistą modlitwę.
    • W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
    • W sobotę przypada I sobota miesiąca. O 17.30 modlitwa różańcowa.
    • W niedziele wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Jest to I niedziela miesiąca – adoracyjna.
    • W przyszłą niedziele będzie zbiórka do puszek na rzecz organizacji przyjęcia pielgrzymów 17 sierpnia w naszej parafii. Jeżeli ktoś może przygotować konkretną potrawę, np. zupę czy coś innego, bardzo o to prosimy, a kto nie ma takich możliwości, a chciałby się włączyć w przyjęcie pielgrzymów, niech przekaże na ten cel jakąś ofiarę.
    • Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień Patrona.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia całego tygodnia.

INTENCJE OD 29 LIPCA DO 4 SIERPNIA

Poniedziałek – 29.07

18.00 – Dz. – bł. w int. Grażyny i Pawła w 35 r. ślubu

Poza par. – + Barbara Libera – od firmy Fritar (x Pr)

Wtorek – 30.07

18.00 – + Jan Tekiela – od Anny i Mirosława Potyrałów z rodziną

Poza par. + Władysława Bysiek – od Zarządu Niedom. Zakł. Pap. (x Pr)

Środa – 31.07

18.00 – + Ludwika, Adam i Jan Pabian, Maria, Stanisław Skrabacz, Janina, Emil Radoń – z ok. im. Ludwiki

Poza par. + B. Niezabitowska – od Haliny Reczek (x Pr)

Czwartek – 1.08

18.00 – + Izabela Bolek – od Danuty Kras

Poza par. + Artur Solak – od Kazimierza i Grażyny Bogacz (x W)

Piątek – 2.08

7.00 – + Izabela Bolek – od sąsiada Edwarda

18.00 – + Kazimierz Sawczyk – od Ireny Pochroń

Poza par. + Artur Solak – od siostrzeńca Piotra Zająca (x W)

Sobota – 3.08

7.00 – + Jędrzej Bulski – od Małgorzaty i Andrzeja Pabian

18.00 – + Ewa i Józef Moskal – od dzieci

Poza par. + Artur Solak – od rodz. Drewnianych (x W)

Niedziela- 4.08

7.30 – + Helena i Franciszek Lechowicz

10.00 – W int. Marii i Andrzeja Kolak w 50 r. ślubu – dz. – bł.

16.00 – + Artur Solak – od rodziny Giebułtowskich i Widomskich

Poza par. Pro populo (x W)