28.05.2023 r. – Zesłanie Ducha Świętego

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazywamy tradycyjnie Zielonymi Świętami. Jest to patronalne święto wszystkich rolników, a zarazem misyjny Dzień Chorych. Wzywajmy często Ducha Świętego, aby nas prowadził drogami Bożymi we wszelkich naszych poczynaniach.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30, 16.00 i 18.00. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o takiej porze, jaka będzie dla każdego najbardziej odpowiednia. Po mszy św. o godz. 16.00 zaśpiewamy litanię do MB przy figurze obok plebani, a po mszy św. o 18.00 nabożeństwo majowe w kościele. We środę święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe. We czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia diecezjalna pielgrzymka kapłanów do Tuchowa i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do Serca Jezusowego – po mszy św. wieczornej. W sobotę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy męcz. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię imieninową.
  3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź pół godziny przed mszą św., a w piątek od 17.00. We czwartek od 17.30 adoracja N. Sakr. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, a na koniec nabożeństwo czerwcowe – przed mszą św. W piątek odwiedziny chorych od 8.30, a na mszy św. składka na cele misyjne. O 15.00 Godzina Miłosierdzia. W sobotę od 17.30 modlitwa różańcowa i Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Łęgu Tarnowskim.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili do kościoła na nabożeństwo majowe, albo śpiewali Litanię przy kapliczkach przydrożnych. Dziękujemy zwłaszcza za liczną obecność w kaplicy przy ul. Niedomickiej.
  5. W tym roku trasa procesji Bożego Ciała będzie prowadziła od kościoła, ulicą Wyspiańskiego, następnie Długą do Tysiąclecia.
  6. 1 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w godz. od 8.00 do 12.00 będzie możliwość honorowego oddania krwi.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i otwartości na Ducha Świętego.

INTENCJE MSZALNE –  29.05- 4.06.2023 r.

7.30 – 1. + Paulina Hajduk – od rodziny Kwietniów

1. + Dariusz Pudło – od chrzestnej

16.00 –  + Cecylia, Czesław Długosz, ich rodzice – w r. śm. Cecylii

18.00 –  + Władysław Gąsawski – w r. śm.

Poza par.1.+ Ryszard Bączalski – od szwagierki Ewy z rodziną (x Karol)

1. + Danuta Sawczyńska – od wychowanków klasy 8 b – rocznik 95

7.00 – 1. + Ryszard Bączalski – od kolegów i koleżanek z pracy siostry Bogusławy

1. + Stanisława Kawecka -30 dz. po śm. – od rodziny

18.00 – 1. + Rozalia i Piotr Michalik, c. Bronisława, Feliksa i Stanisław Idzimiak

1. + Michał i Stefania Warzała, w 45 r. śm. Michała i zm. z rodziny
  2. W int. ks. Józefa w 30 rocznicę święceń kapłańskich i księży pracujących w parafii

Poza par. 1. + Stanisław Kołpa – od sąsiadów (x Karol)

1. + Remigiusz Papliński – od uczestników pogrzebu

7.00 – 1. + Ryszard Bączalski – od rodziny Łopatowskich

1. + Aleksander Zyguła – od Haliny i Adama Hanek z dziećmi

18.00 –1. + Jan Bogacz – od rodziny Mikołajczyk

1. + Stanisława, Jan Baran, Zenona i Józef Baran

Poza par. 1. + Stanisław Kołpa – od sąsiadów (x Karol)

1. + Danuta Sawczyńska – od kolegów i koleżanek z klasy Vb Lic Ped. w T-wie, r. 69

7.00 – 1. + Aleksander Zyguła – od Piotra Solak z rodziną

1. + Ryszard Bączalski – od Marcina Kopeć z rodziną

18.00 – 1. + Dorota Świątek – od Emanuela i Aleksandry Wach ze Stasiem

1. + Józef i Maria Bogacz, Józef i Genowefa Patriak

Poza par.  + Stanisław Kołpa – od kolegów z Zakł. Mech. w Tarnowie i Polmark  (x Karol)

7.00 – 1. + Aleksander Zyguła – od Agaty i Jacka Olszówka

1. + Aleksandra Ptasznik – od Heleny Rokocz z rodzina

18.00 – 1.+ Krystyna Bogacz – z ok. 5 r. śm.

1. + Józef i Danuta Śliwiak, syn Marian – w 40 r. śm. Mariana

Poza par.  + Maria Rzeszutek – od Jolanty i Krzysztofa Rudnych z rodziną  (x Karol)

7.00 – 1. + Aleksander Zyguła – od Marka Zyguły z rodziną

1. + Ryszard Bączalski – od siostry Barbary