25.12.2022 r. – Boże Narodzenie

1. Od Jutra będziemy przeżywać oktawę Bożego Narodzenia: jutro święto Św. Szczepana. Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9.30 i 11.00. Składka na tacę jutro będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, wśród nich ks. Proboszczowi, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Eucharystię w dzień św. Patrona.
  2. W piątek święto Najśw. Rodziny. Podczas mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy małżonków o wspólne przyjście na Eucharystię. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku w sobotę o godz. 16.00. Podczas uroczystych Nieszporów podziękujemy Bogu za miniony rok i przeprosimy Go za wszystkie nasze grzechy i zaniedbania. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo dziękczynne. Po Nieszporach Msza św. z wigilii Nowego Roku. O północy zabiją dzwony, wzywające nas do modlitwy.
  3. Parafialny Oddział Caritas dziękuje wszystkim ofiarodawcom: osobom, które złożyły ofiary w kopertach, zakupili świece i stroiki, czy też wrzucili ofiary do skarbony św. Antoniego. Paniom z Caritasu dziękujemy za wielką pracę charytatywną. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia. W sposób szczególny dziękuję p. Kijowskiemu za ustawienie choinek, a p. Kościelnemu za przygotowanie szopki i dekoracji świątecznej, p. Marzenie Sikora za kwiaty. Grażynie i Wiesławowi Kiełbasa dziękuję za odśnieżanie.
  4. Wszystkim życzymy radosnych Świąt i otwartości na Boże dary, które przynosi Nowonarodzony Jezus.

Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Parafia pw. Św. Trójcy w Łęgu Tarnowskim zapraszają na koncert kolęd i pastorałek z gościnnym udziałem Tomka Szczepanika z zespołu Pectus. Koncert odbędzie się 27 grudnia (we wtorek) o godz. 17:30 w kościele w Łęgu Tarnowskim – Partyniu. W koncercie udział weźmie także Zespół Folklorystyczny „Bobrowianie”.

Porządek kolędy:

28.12 – środa – od godz. 15.30

1. ul. Niedomicka – od str. stacji benzynowej
  2. ul. Niedomicka – od str. ul. Tysiąclecia

29.12 – czwartek – od godz. 15.30

1. ul. Wyspiańskiego – lewa str. – od p. Długosza
  2. ul. Wyspiańskiego – lewa str. – od cmentarza

30.12 – piątek – od godz. 15.30

1. ul. Wyspiańskiego – prawa str.- od cmentarza
  2. ul. Wyspiańskiego – prawa str. – od p. Gutejów

31.12 – sobota – od godz. 8.30

1. ul. Kościuszki i Krótka 2. ul. 1 Maja 3. Ul. Witosa

1.01.2023 r.- niedziela – od godz. 14.00

1. ul. Tysiąclecia – str. płdn. – od ul. Podwale
  2. ul. Tysiąclecia – str. płdn. – od Biskupic R. oraz ul. Wesoła

więcej na: https://parafianiedomice.pl/ogloszenia/porzadek-koledy-2022-2023/

INTENCJE MSZALNE –  26.12-1.01.2023 r.

7.30 – + Izabela, Roman, Andrzej Fudyma, Józefa, Jakub, Piotr Rodak, zm. z tych rodzin

9.30 – + Ludwika, Adam Pabian, syn Jan i zm. z rodziny, z ok. im. Adama

11.00 –  1. + Janina Paplińska, Helena, Jan, Władysław Wszołek, Rozalia i Julian Podstawscy

1. Dziękcz. za szczęśliwą operację, z prośbą o łaskę dalszego zdrowia dla Krystyny

Poza par. 1. + Dorota Świątek – od ucz. pogrzebu (x Karol)      2. + Edward Głowacki – 17 gr.

7.00 – 1. + Ks. Jan Toboła z ok. imienin

1. + Edward Głowacki – 18 gr.

18.00 – 1. W int. ks. Proboszcza -w dniu imienin

1. + Weronika, Józef Ptaśnik i zm. z rodziny Ptaśników

7.00 – 1. + Cecylia Ptaśnik – od Grażyny i Wiesława Gubernat

1. + Augustyn Sak – od Marii i Stanisława Ptaśnik  z rodziną
  2. + Edward Głowacki – 19 gr.

18.00 – + Helena i Władysław Kaczor, w 14 r. śm. Heleny i 2 r. śm. Władysława

Poza par.  + Dorota Świątek – od ucz. pogrzebu (x Karol)

7.00 – 1. + Cecylia Ptaśnik- od emerytowanych prac. obsługi Sz. P. w Niedomicach

1. + Edward Głowacki – 20 gr.

18.00 – 1. + Eugeniusz Prażuch – z ok. imienin, ks. Leszek Pach, 1 r. śm. – od Katarzyny i Rafała z dziećmi

1. + Stanisław, Barbara Pochroń, c. Anna, 1 r. śm. Stanisława

Poza par.  + Dorota Świątek – od uczestników pogrzebu (x Karol)

7.00 – 1. + Cecylia Ptaśnik – od Marceliny i Jerzego Szpilskich z dziećmi i wnukami

1. + Edward Głowacki – 21 gr

18.00 – 1. + Eugeniusz Stec – z ok. imienin

1. + Maria Poręba – 6 r. śm.

7.00 – 1. + Piotr Rodak – od przyjaciela Macieja z Anią

2.+ Edward Głowacki – 22 gr.

16.00 – 1. Dz. za otrzymane łaski z pr. o dalszą opiekę w 12 r. przeszczepu i o radość w. dla Dawcy

2.W int. ks. Prob. O zdr. i opiekę MBNP – od Rady Duszpasterskiej

Poza par.  + Dorota Świątek – od rodz. Szwieców z Morzychny (x Karol)

NOWY ROK  – 1.01

7.30  – 1. + Ks. Marian Grzanka – w rocznicę śmierci

2. + Edward Głowacki – 23 gr.

9.30 – + Mieczysław Bysiek, z ok. im. – od żony i dzieci

11.00 – + Zofia i Mieczysław Sikora – z ok. im. Mieczysława

16.00 – + Anna, Franciszek, Edward Rodak – w 19 r śm. Anny

Poza par. + Dorota Świątek – od kuzyna Jana Świątka z Tarnowa (x Karol)