23.06.2024 r. – XII Niedziela Zwykła – Odpust

1. Przeżywamy Uroczystość Odpustową. Dziękujemy ks. Józefowi za dzisiejszą posługę słowa podczas sumy odpustowej o godz. 11.00. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w procesję wokół kościoła, przede wszystkim straży pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz służbie liturgicznej.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Ks. Kustosz zaprasza.

3. Wszystkim wyjeżdżającym na letni odpoczynek życzymy Bożej opieki i radości z przebywania na co dzień w przyjaźni z Bogiem oraz odkrywania Jego śladów w przyrodzie i w napotkanym człowieku. Nie zapominajmy o modlitwie i o niedzielnej mszy św. Przypominamy, że w okresie wakacji od następnego poniedziałku, czyli od 1 lipca, msze św. w naszym kościele w dni powszednie, za wyjątkiem sobót, będą zasadniczo tylko wieczorem o godz. 18.00, a w niedziele, czyli od 30 czerwca msze św. o 7.30, 10.00 i 16.00.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we czwartek NMP Nieustającej Pomocy; w piątek wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.; w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Odpust w Otfinowie. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.30, 18.00, oraz obrzędowa ślubna o godz. 14.00.

5. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby Ojca św. jako tzw. ”świętopietrze”. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień św. Patrona.

6. Od 25 czerwca podczas mojej nieobecności ze wszystkimi sprawami proszę się zwracać do ks. Wojciecha.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Odpustowej. Dziękujemy p. Piotrowskiemu z Firmy Les-Drób za przekazane produkty mięsne. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.

Intencje – od 24 do 30 czerwca

Poniedziałek – 24.06
7.00 – + Marek Gutej – od syna Artura z rodziną
18.00 – 1. + Jan Pochroń – z ok im.- od syna Andrzeja z rodziną